آخرین اخبار

نتایج جلسه مشترک با وزیر نیرو

بدنبال تذکر جدی روز چهارشنبه ۹۳/۴/۲۵  نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مبنی علت عدم وصول استیضاح وزیر نیرو از سوی هیات رئیسه  ،دکتر علی لاریجانی روز دوشنبه ۹۳/۴/۳۰را جهت برگزاری جلسه مشترک بین نمایندگان استیضاح کننده و وزیر نیرو تعیین کرد. جلسه ساعت ۱۷ […]

اشتراک گذاری
01 مرداد 1393
کد مطلب : 14478

74749_orig

بدنبال تذکر جدی روز چهارشنبه ۹۳/۴/۲۵  نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مبنی علت عدم وصول استیضاح وزیر نیرو از سوی هیات رئیسه  ،دکتر علی لاریجانی روز دوشنبه ۹۳/۴/۳۰را جهت برگزاری جلسه مشترک بین نمایندگان استیضاح کننده و وزیر نیرو تعیین کرد.

جلسه ساعت ۱۷ و دردفتر رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نیرو ومعاونان وی ،چند تن از نمایندگان استان اصفهان و چهار محال وبختیاری واستاندار اصفهان آغاز شد .

آقای حاجی ضمن تقدیر و تشکر از دکتر زرگر پور بخاطر دفاع جانانه از پروِژه بهشت آباد گفت : استاندار محترم اصفهان با بیان علمی و منطقی دلایل متقنی را برای اجرای پرو‍‍‍ژه بر شمرد ورییس مجلس نیزاحیای زایندرود را برای اصفهان و کشور حیاتی خواند و از وزیر خواست در این راستا تلاش مضاعفی را به کار گیرد .

وی افزود : یکی از مسائلی که درجلسه مطرح شد  موضوع سهم حق اشتراکی ها (کشاورزانی که آب را از دولت خریده اند )بود که با مباحث جدی که بنده مطرح کردم و آقایان کامران وفولادگرپشتیبانی کردند،دکتر لاریجانی منطق ها را مستدل تشخیص داد و از دکتر چیت چیان خواست ضمن قبول این حق ،موضوع را در شورای عالی آب مصوب کند .البته پس از ماه ها مقاومت ،بالاخره وزیر نیرو مجبور به پذیرش حق اشتراکی ها جهت دریافت آب شد. و به دنبال این قضیه استاندار محترم اصفهان گفت :اگر این جلسه هیچ نتیجه ای نداشته باشد همین پذیرش حق، برای ما کافی است .

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه ، بودجه ومحاسبات مجلس به ارجاع موضوع بهشت آباد به اعلام نظرکارشناسی بی طرف اشاره کرد وادامه داد : این پروژه احیا کننده زاینده رود ،تامین کننده آب شرب بیش از ۵ میلیون نفر سکنه استان و نیز مردم دو استان یزد و کرمان خواهد بود و تلاش ما این است که کارشناسی ۱۳ ساله را اجازه ندهیم به بهای مسائل سیاسی و اجتماعی استان مجاور از بین برود .

آ قای حاجی کندی اجرای پروژه های آبرسانی و شبکه جمع آوری فاضلاب را خسته کننده و موجب نارضایتی مردم خواند واضافه کرد :به وزیر نیرو گفتم بخاطر رفع این مشکل پیشنهاد عملی دارم و راه حل این معضل ،تحویل مدیریت پساب به شرکت آب وفاضلاب است که از محل فروش پساب بتواند پروژه هارا با سرعت پیش ببرد و آقای چیت چیان در همان لحظه با قبول پیشنهاد به آقای جانباز دستور داد از این به بعد مدیریت پساب با شماست و مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از این پیشنهاد ابراز خرسندی کرد و بدین ترتیب به نظر میرسد با توجه به خشکسالی فزاینده در منطقه ما و درخواست های روز افزون شهرداریها برای خرید پساب برای احیای فضای سبز از محل این تهاتر، نقد ینگی قابل توجهی به پروژه های آب رسانی و اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب تزریق شود.

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهرو میمه در مجلس شورای اسلامی در پایان، جلسه روز دوشنبه را مثبت ارزیابی کرد و خاطر نشان ساخت :باید ببینیم قولهای داده شده در این جلسه تا چه حد عملی میشود و ظرف یکماه فرصت داده شده به وزیر نیرو ،چه تغییری در سیاستها دیده میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *