آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در گفتگو با مهر: طرح حجاب ریحانه النبی (س) باید به صورت فراگیر در کشور اجرایی شود

اصفهان – خبرگزاری مهر: نماینده مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر، میمه و برخوار به مقوله حجاب و عفاف و ریحانه النبی (س) پرداخت و گفت: طرح حجاب ریحانه النبی (س) ویژه مدارس ابتدایی است که در شاهین‌شهر و سایر شهرها اجرا شده و باید به صورت فراگیر در کشور اجرایی شود. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با […]

اشتراک گذاری
23 تیر 1393
کد مطلب : 14370
ریحانه النبی
اصفهان – خبرگزاری مهر: نماینده مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر، میمه و برخوار به مقوله حجاب و عفاف و ریحانه النبی (س) پرداخت و گفت: طرح حجاب ریحانه النبی (س) ویژه مدارس ابتدایی است که در شاهین‌شهر و سایر شهرها اجرا شده و باید به صورت فراگیر در کشور اجرایی شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مصوبه اخیر شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو و گله‌مندی مردم و نمایندگان آن‌ها در مجلس از این مصوبه، اظهار داشت: رئیس‌جمهور باید با ابزارهایی که در دست اقدام دارد، به نحوی در این مسئله ورود پیدا کند که از فشار وارده بر مردم کاسته شود.

وی در ادامه گفت: با یک نگاه کلی به فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو می‌توان به این نتیجه رسید که شورای رقابت به استناد فرمول‌های اقتصادی خاص اقتصاددانان خود هزینه‌های متعددی را تحت عنوان آپشن‌ها برای خودروها به گونه‌ای در نظر گرفته است که این موضوع فقط در نهایت رضایت خودروسازان و نه مصرف‌کنندگان را به دنبال داشته است.

عضو هیئت‌رئیسه کمسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه مجلس آمادگی این را دارد که هرگونه نقص قانونی در موضوع صنعت خودرو با کمک دولت حل و فصل کند، ادامه داد: عمده کارشناسان اقتصادی و نمایندگان مجلس قیمت‌های جدید خودرو را قانونی نمی‌دانند.

تنها راه پیروزی مردم فلسطین ادامه راه مقاومت است

این مسئول، در ادامه با اشاره به تجاوزات اخیر ارتش رژیم جعلی صهیونیست به نوار غزه و کرانه باختری نیز، تصریح کرد: زمانی که استکبار جهانی به همراه هم پیمانانش مشاهده کرد: که مردم مسلمان و بی‌گناه فلسطین با حمایت‌های مردمی از جمله جمعه‌های هر سال آخر ماه مبارک رمضان که به ابتکار امام (ره) روز جهانی قدس نام گرفت، در حال حرکت به سمت نابودی اسرائیل‌اند به همین علت برنامه‌ای را طراحی کردند که این رژیم جعلی را نجات و محور مقاومت را در منطقه نابود سازند.

عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه خوشبختانه در این راه استکبار موفق نشد، خاطرنشان کرد: زمانی که گروهک تروریستی و مورد حمایت آن‌ها به نام «داعش» برای نابودی محور مقاومت در منطقه را به وجود آوردند و این گروهک شکست خورد. آن‌ها در یک عمل غیرانسانی و خلاف حقوق بشری دوباره آماج حملات خود را به سمت مردم روزه‌دار و بی‌گناه فلسطین آغاز کردند.

وی اظهار داشت: حمایت آمریکا و کشورهای اروپایی از جنایات رژیم جعلی صهیونیست برای بار دیگر نشان داد که سر دادن حقوق بشر از سوی آن‌ها دروغ و شعاری بیش نبوده است.

حاجی دلیگانی اضافه کرد: تنها راه پیروزی مردم فلسطین در مقابل دنیای کفر و استکبار ادامه مقاومت است و باید تمامی مسلمانان با همدیگر متحد شوند که این غده سرطانی اسرائیل را نابود سازند.

طرح ریحانه النبی (س) به صورت فراگیر در کشور اجرایی شود

وی به مقوله حجاب و عفاف و ریحانه النبی (س) پرداخت و ادامه داد: طرح حجاب ریحانه النبی (س) ویژه مدارس ابتدایی است که در شاهین‌شهر و سایر شهرهای کشور اجراشده و در حال پیگیری است.

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه/ برخوار با اشاره به طرح دوم مجموعه مبنی بر طرح خوش حجابی، ویژه دختران ۷-۱۴ سال، خاطرنشان کرد: این طرح قابلیت اجرا به صورت شبکه ملی دارد و در شهرهای قم، مشهد، ساری، ارومیه و کاشان در حال اجرا بوده و فاز دوم این طرح در استان قم شروع‌شده و در شهر شاهین‌شهر هم این طرح در حال اجرا است.

وی  با تاکید بر اهمیت مسئله حجاب و عفاف در جامعه، بیان داشت: هدف طرح نخست در مدارس، ترغیب دانش‌آموزان به حجاب بوده چرا که دانش‌آموزان با انواع طرز تفکر در مدارس مدت زیادی باهم در تعامل هستند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه طرح ریحانه النبی (س) باید به صورت فراگیر در کشور اجرایی شود، بیان کرد: هدف این طرح تثبیت حجاب در بین نوجوانان است.

این مسئول با تاکید به برنامه‌های این طرح تا سن ۲۰ سالگی، گفت: طرح خوش حجابی برای افراد بالای ۱۵ سال تغییر نام می‌دهد و از آن به عنوان نسیم عفاف یاد می‌شود.

عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: در طرح خوش حجابی برنامه‌های آموزشی، خدماتی، برگزاری اردو، پشتیبانی‌های تلفنی و پیامکی و جلساتی برای آگاهی بخشی به خانواده‌ها در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *