آخرین اخبار

حاجی‌دلیگانی: ثروت کشور توسط افراد سودجو نابود می‌شود

نماینده شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه ثروت کشور توسط افراد سودجو نابود می‌شود، گفت: چه ضرورتی بالاتر از اینکه ما امروزاز این معضل جلوگیری کنیم. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه پارلمان درخواست دو فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده یک قانون حفظ کاربری […]

اشتراک گذاری
16 تیر 1393
کد مطلب : 14287
نماینده شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه ثروت کشور توسط افراد سودجو نابود می‌شود، گفت: چه ضرورتی بالاتر از اینکه ما امروزاز این معضل جلوگیری کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه پارلمان درخواست دو فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌‌ها و اصلاح بعدی آن را بررسی کردند و سپس محسن علیمردانی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی و یکی از طراحان طرح مذکور در سخنانی خواستار رأی مثبت همکاران خود به این طرح به دلیل وجود ضرورت در اجرای آن شد.

وی وجود مشکل در تفکیک و تغییر کاربری اراضی زراعی، بایر، باغی و منابع طبیعی را از جمله دغدغه‌های خود و طراحان برای ارائه این طرح عنوان کرد.

حسینعلی حاجی‌ دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار درمجلس شورای اسلامی هم در ادامه جلسه علنی امروز خانه ملت در موافقت با دو فوریت طرح مذکور با بیان اینکه برخی سرمایه‌های کشور توسط افراد سودجو نابود می‌شود، گفت: منابع مربوط به تمام نسل‌ها هستند و ما باید از آنها صیانت کنیم.

وی اضافه کرد: چه فوریتی بالاتر از این است که ما از نابودی منابع خود جلوگیری کنیم، به همین دلیل من از همکاران می‌خواهم به دو فوریت این طرح رأی مثبت دهند.

نماینده شاهین‌شهرومیمه/برخوار از مرکز پژوهش‌های خانه ملت و وزارت جهاد کشاورزی خواست تا گزارشی پیرامون تغییر کاربری اراضی تهیه کنند.

حاجی ‌دلیگانی با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی ملی اظهار داشت: امروز برخی باغ و ویلا در این اراضی می‌سازند و منابع ملی را به تاراج می‌برند، در چنین شرایطی شاید بتوان با  این قانون موارد را اصلاح و امور را به نحوی تنظیم کرد که نظر همه مردم تأمین شود.

طراحان این طرح در حین بیان نظرات موافقان و مخالفان طرح اعلام کردند که درخواست یک فوریت یک طرح را مطرح می‌کنند که به همین دلیل علی لاریجانی برای یک فوریت طرح رأی‌گیری کرد و در نهایت وکلای ملت به این طرح رای مثبت ندادند.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930415000105#sthash.2XWZrAAL.dpuf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *