آخرین اخبار

عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس: غرب از زیاده‌خواهی در مذاکرات هسته‌ای با ایران بپرهیزد

خبرگزاری تسنیم: عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس گفت: طرف مقابل باید در این مقطع تصمیم سختی بگیرند و آن هم این است که باید از زیاده طلبی بگذرند تا بن‌بست ایجاد شده برای خود آنها در مذاکرات برطرف شود. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون دور جدید مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: […]

اشتراک گذاری
12 تیر 1393
کد مطلب : 14269

خبرگزاری تسنیم: عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس گفت: طرف مقابل باید در این مقطع تصمیم سختی بگیرند و آن هم این است که باید از زیاده طلبی بگذرند تا بن‌بست ایجاد شده برای خود آنها در مذاکرات برطرف شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون دور جدید مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: در این مرحله بیشترین موضوعی که مطرح بوده این است که بتواند نگارش آن متن نهایی که قرار است بین ایران و طرف مقابل تنظیم شود، انجام شده و به طور طبیعی مرحله بسیار حساسی است.

وی افزود: موضوع مذاکرات اکنون تنها درباره پرونده‌ای بوده که علمی و حقوقی به شمار می‌رود و به‌ ناحق امنیتی شده، بنابراین در هیچ موضوع دیگری مذاکره انجام نمی‌دهیم.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار با تاکید بر اینکه موضوع موشکی ما از مسائل دفاعی ما بوده و به هیچ وجه کسی نمی‌تواند توان مذاکره بر سر این موضوع را داشته باشد، تصریح کرد: در مسئله عراق هم یک طرف تروریست‌ها و  طرف دیگر مردم و دولت عراق هستند.

وی درباره اینکه گفته می‌شود غرب به دنبال مذاکره در موضوعی به جز مسائل هسته‌ای است، خاطرنشان کرد: در مجموع اگر بخواهند در موضوعات دیگر مذاکره کنند، به نفع ما و در راستای منافع ما نیست زیرا آنها به طور ذاتی، با منافع ما مخالف هستند و ما به هیچ وجه اطمینانی را به طرف مذاکره کننده حتی در بحث هسته‌ای نداریم و مرحله نخست در مذاکرات باید ببینیم چگونه می‌توان موضوعی که تعیین شده و آن موضوع پرونده هسته‌ای بوده را به سرانجام رساند.

وی اظهار کرد: توصیه من به هماهنگی در چهارچوب اختیاراتی است که خود هیئت مذاکره کننده دارد و مجلس هم در چهارچوب وظایف خودش عمل می‌کند؛ طبیعی است که ما با اصل مذاکره موافق هستیم اما با اینکه بخواهد وقت گرفته شود مخالف هستیم.

حاجی افزود: آمریکا و اروپایی‌ها باید در این مقطع  تصمیم سختی بگیرند و آن هم این است که باید از زیاده طلبی بگذرند تا بن‌بست ایجاد شده برای خود آنها در مذاکرات برطرف شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *