آخرین اخبار

با تعهد وزرای نفت و نیرو : سوخت مازوت در استان اصفهان دیگر مصرف نمی‌شود

نماینده مردم برخوار، میمه و شاهین‌شهر در مجلس گفت: وزرای نفت و نیرو با حضور در هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی متعهد شده‌اند که سوخت مازوت دیگر در اصفهان مصرف نشود. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به این سئوال که با توجه به اینکه در حال حاضر […]

اشتراک گذاری
12 تیر 1393
کد مطلب : 14266
نماینده مردم برخوار، میمه و شاهین‌شهر در مجلس گفت: وزرای نفت و نیرو با حضور در هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی متعهد شده‌اند که سوخت مازوت دیگر در اصفهان مصرف نشود.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به این سئوال که با توجه به اینکه در حال حاضر در نیروگاه‌های اصفهان دیگر از سوخت مازوت استفاده نمی‌شود، به نظر شما آیا تضمینی برای مصرف نشدن این سوخت در آینده در اصفهان وجود دارد؟ اظهار کرد: در راستای این موضوع وزرای نفت و نیرو به مجلس شورای اسلامی دعوت شده‌اند و سؤالاتی را از این وزرا کرده‌ام.

وی اضافه کرد: وزرای نفت و نیرو با حضور در هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی متعهد شده‌اند که سوخت مازوت دیگر در اصفهان مصرف نشود.

نماینده مردم برخوار، میمه و شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه امیدواریم که وزرای نفت و نیرو به تعهدات خود در این زمینه عمل کنند، تصریح کرد: عدم مصرف سوخت مازوت در نیروگاه‌ها و پالایشگاه اصفهان بخشی از آلایندگی‌های زیست محیطی را کاهش می‌دهد.

این مسئول به یکی دیگر از دلایل وجود آلاینده‌های زیست محیطی در اصفهان و شهر‌های اطراف اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: بخش دیگری از آلاینده‌‌های موجود در استان اصفهان ناشی از فعالیت واحد‌های صنعتی کوچکی است که از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کنند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه این واحد‌ها حجم بالایی از آلایندگی‌های زیست محیطی را به شهر‌های شمالی استان هدایت می‌کنند، تاکید کرد: وزش باد و ارتفاعات پایین شهر‌های شمالی استان سبب هدایت آلایندگی‌های زیست محیطی به سمت این شهر‌ها می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه شهر‌های جنوبی استان نسبت به شهر‌های شمالی از ارتفاعات بیشتری برخوردار هستند، افزود: همچنین فعالیت واحد‌های آجر‌پزی و سنگ‌بری سبب ایجاد آلایندگی‌های زیست محیطی در شهر‌هایی مانند شاهین‌شهر، برخوار، دولت‌آباد و دیگر شهر‌های موجود در این منطقه می‌شود.

نماینده مردم برخوار، میمه و شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: همچنین خشک شدن زمین‌های کشاورزی موجود در منطقه سبب ایجاد ریز‌گرد‌ها در سطح شهر‌های موجود در منطقه می‌شود.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930410001045#sthash.YXDUDrV0.dpuf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *