آخرین اخبار

در واکنش به حوادث اخیر انتخابات افغانستان: وزارت امور خارجه به‌موقع اعلام موضع کند

عضو هیأت رئیسه گروه دوستی پارلمانی ایران-افغانستان در واکنش به اتفاقات اخیر در انتخابات افغانستان گفت: با گذشت مدت زیادی از انتخابات افغانستان لازم است وزارت امور خارجه به موقع موضع خود را مشخص کرده و پی‌گیر اتفاقات اخیر افغانستان باشد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره اتفاقات اخیر در انتخابات […]

اشتراک گذاری
10 تیر 1393
کد مطلب : 14259
افغان
عضو هیأت رئیسه گروه دوستی پارلمانی ایران-افغانستان در واکنش به اتفاقات اخیر در انتخابات افغانستان گفت: با گذشت مدت زیادی از انتخابات افغانستان لازم است وزارت امور خارجه به موقع موضع خود را مشخص کرده و پی‌گیر اتفاقات اخیر افغانستان باشد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره اتفاقات اخیر در انتخابات افغانستان توضیح داد: وزارت امور خارجه مسئول اصلی  و دریچه قانونی ورود ایران و اعلام موضع کشور در رابطه با اتفاقات اخیر در انتخابات افغانستان است و هرگونه بیانیه‌ای باید از این دریچه مندرج شود. اگر کسی یا گروهی در این خصوص اظهار نظر کند وزارت امور خارجه مدعی او می‌شود پس لازم است خود وزارت موضعش را اعلام کند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نباید گذاشت در کشور همسایه آزادی و دموکراسی پای مال شده و موجبات مصادره آراء اکثریت مردم فراهم شود.

وی افزود: سیاست استکبار جهانی در برابر ایران این است که هر شخص یا کشوری که با ما برخوردی صادقانه و مبتنی بر واقعیت داشته باشد باید منزوی شده و قدرت را از دست بدهد. این موضوع درباره اتفاقات اخیر در انتخابات افغانستان هم مصداق پیدا می‌کند و گروهی که صاحب رأی شدند و رابطه خوبی با کشور ما دارند باید با روش‌های غیر دموکراتیک از صحنه خارج شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: کشورهایی مانند آمریکا نوعی از دموکراسی را قبول دارند که به نفع خودشان باشد و باید نامی که آنها می‌خواهند از صندوق‌های رأی‌گیری بیرون آید؛  این همان دموکراسی آمریکایی است.

عضو هیأت رئیسه گروه دوستی پارلمانی ایران-افغانستان ادامه داد: این نوع دموکراسی که دموکراسی مخصوص مستکبران است قصد داشت انتخابات سوریه٬ عراق و لبنان را هم تحت‌الشعاع قرار دهد./

پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *