آخرین اخبار

حاجی‌دلیگانی: روح همدلی میان قوای سه‌گانه، باعث پیشبرد امور است

یک عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی باتاکید بر ضرورت هماهنگی و همکاری قوای مجریه، مقننه و قضاییه گفت: در برخی از کشورها اختلافات بین مجموعه‌های مختلف باعث انشقاق و حتی سقوط دولت ها می‌شود. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر […]

اشتراک گذاری
07 تیر 1393
کد مطلب : 14206

سران

یک عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی باتاکید بر ضرورت هماهنگی و همکاری قوای مجریه، مقننه و قضاییه گفت: در برخی از کشورها اختلافات بین مجموعه‌های مختلف باعث انشقاق و حتی سقوط دولت ها می‌شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم همصدایی و همگرایی مسوولان قوا خاطر نشان کرد: یکی از نعمت‌هایی که ما در کشور داریم همین جایگاه هماهنگ‌کنندگی بین روسای سه قوه است به خاطر همین هماهنگی است که انسجام تمامیت ارضی و استقلال و سربلندی کشور حفظ می‌شود.

وی افزود: برخی کشورهایی که چنین جایگاهی را ندارند دچار مشکلاتی می‌شوند در نتیجه بین مجموعه‌های مختلف اختلافاتی بروز می‌کند که باعث انشقاق و حتی سقوط کشورها و دولت ها می‌شود بنابراین ضروری است که قوای سه گانه در کشورمان بتوانند در عین انجام وظایف خود همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند تا مسائل کشور پیش برود.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار ادامه داد: نمی‌شود دستگاه اجرایی بدون اینکه ارتباطی با مجلس یا قوه قضاییه داشته باشد کاری انجام دهد تنظیم‌کنندگان میثاق ملی (قانون اساسی) نیز این روابط را به درستی تنظیم کردند به نحوی که ارتباط سه قوه باعث وفاق، رشد و همدلی در کشور شود.

وی اضافه کرد: ما شاهد بودیم درمواردی که روح همدلی بین سران قوا وجود داشته هم مردم خوشحالتر بودند و هم کارهای بهتر انجام شده است اما در مقابل در جایی که حالت عصبانی و عدم همدلی بین روسای قوا بوده این موضوع هم مردم را نگران کرده و هم باعث کاهش توان هر کدام از سه قوه در جامعه شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی هم هماهنگی بین سه قوه باید در عمل خود را نشان دهد، که لازمه آن این است که همه قوا عملا تابع مقام معظم رهبری باشند و در عمل اثبات کنند که بیانات ایشان را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *