آخرین اخبار

مهندس جانباز: پیگیری مجدانه مطالبات مردم توسط آقای حاجی قابل تقدیر است.

مشکل شبکه جمع آوری فاضلاب از سال ها پیش در دو شهرستان شاهین و شهر و میمه و برخوار همواره یکی از دغدغه های مشترک مردم و مسئو لین بوده است. این موضوع هم در شهر شاهین شهر که فاضلاب آن تکمیل شده است و مشکل فرسودگی و نشست معابر اصلی امروز به یک بحران […]

اشتراک گذاری
03 تیر 1393
کد مطلب : 14163

فاضلاب1

مشکل شبکه جمع آوری فاضلاب از سال ها پیش در دو شهرستان شاهین و شهر و میمه و برخوار همواره یکی از دغدغه های مشترک مردم و مسئو لین بوده است. این موضوع هم در شهر شاهین شهر که فاضلاب آن تکمیل شده است و مشکل فرسودگی و نشست معابر اصلی امروز به یک بحران تبدیل شده است و هم درشهرهایی که فاضلاب نیمه تمام دارند و این خدمت به صورت تبعیض آمیزدر یک کوچه وجود دارد و درکوچه مجاور مردم در عذابند مثل: شهرهای گز، خورزوق، دستگرد و دولت آباد ودسته سوم مناطقی که از این خدمت به طور کامل محروم هستنددر یک بسته مشکل فاضلاب نام دارد و همواره باعث نگرانی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بوده است و از این رو، ایشان در دو سال گذشته و بنابر عضویت درکمسیون تلفیق بودجه کل کشور تلاش کرده است تا ردیفی برای فاضلاب دو شهرستان ایجاد شود(گرچه مشکلات مالی دولت در چند سال اخیر سبب شده است تا به طورعملی تخصیص چندانی صورت نگیرد).

اخذ ابلاغ اعتبار۹۰ میلیارد ریالی به امضاء معاون محترم برنامه ریزی و نظارت راهبردی  رئیس جمهور برای فاضلاب دو شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار روزنه امیدی برای آقای حاجی بود تا با دعوت ازآقای دکترصالح معاون محترم حقوقی، امورمجلس واموراستان های معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از ایشان بخواهد با سفر به منطقه و بازدید میدانی مشکلات حادث شده و نبود این خدمت را از نزدیک مشاهده و در جهت تخصیص کامل اعتبار یاد شده اقدام کند.

اما در همین راستا ایشان از مدیر عامل آبفای کشور نیز دعوت کرد تا با حضور در منطقه از نزدیک در جریان مشکلات این بخش قرارگیرد.

ساعت۱۲ روز پنجشنبه ۹۳/۳/۲۹آقای مهندس جانباز و هیات همراه وارد فرمانداری برخوار شدند و بلا فاصله بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

آقای حاجی ضمن عرض خیرمقدم ،به روحیات آقای جانباز اشاره کرد وگفت: شما بیشتر اهل اجرا هستید تا صحبت کردن و بنده امیدوارم سفر امروز شما و مصوبات جلسه اجرایی شود. البته بنده ۱۲ پوشه مجزا برای مباحث آب و فاضلاب آماده کرده ام ولی فقط یکی از آن ها را مطرح می کنم وآن حل معضل فاضلاب در دوشهرستان ماست. ایشان افزود: برای مردمی که بیش از۱۵ سال است پول انشعاب فاضلاب را از آن ها گرفته و هنوز مشترک نشده اند چه جوابی داریم؟البته حرکت های خوبی توسط شرکت های آب و فاضلاب استان اصفهان انجام شده و با یک حرکت جهادی و کار جدی می توانیم بگوییم  این مشکل حل شدنی است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم به اجرا نشدن مصوبات سفرآقای مهندس ثمره هاشمی مدیرعامل وقت آبفای کشور اشاره کرد وگفت: مبنای آن سفر اوراق مشارکت بود که متاسفانه فروش نرفت و عملاً اقدامی  انجام نشد اما با تلاشی که در کمسیون تلفیق به لطف خدا انجام دادیم فاضلاب  دو شهرستان در بودجه سالیانه ردیف دار و در جدول۲۰ پیوست بودجه قرارگرفته است و با پیگیری انجام شده ابلاغ اعتبار را هم گرفته ایم اما منتظر تخصیص هستیم.

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ضمن تشکر از آقای حاجی به خاطرانجام این سفر، گفت: دراین چند ماهی که بنده مسئولیت گرفته ام چندین بار با آقای حاجی جلسه داشتیم وپیگیری مجدانه مطالبات موکلین از سوی ایشان قابل تقدیر است و در تهران این موضوع بر کسی پوشیده نیست.

آقای جانباز افزود: بنده به تعهدات مدیرا ن قبلی کاملا متعهدم اما واقعیت این است که اوراق مشارکت درسال گذشته فروش نرفت و به همین دلیل عملاً مصوبات سفر مهر ماه ۹۱ آقای ثمره هاشمی اجرایی نشد.

 پس از بحث بررسی مسائل گوناگون بازدید میدانی ازچند شهر انجام و ساعت۱۴ ادامه جلسه درشاهین شهر از سرگرفته شد.

آفای حاجی دراین جلسه گفت: شاهین شهر بحث فرسودگی شبکه دارد و مردم در برخی معابر حتی جرأت تردد ندارند و متاسفانه در سال های اخیر چند نفرجان خود را در محل نشست فاضلاب ازدست داده اند و بایستی هرچه زودتر برای اصلاح شبکه فکری کرد. البته اعضای محترم شورای اسلامی بودجه خوبی را برای کمک و اتمام اصلاح شبکه درسه بلوار اصلی مصوب کرده اند که بنده در همین جا از آن ها تشکرمی کنم.برای اتمام شبکه جمع آوری فاضلاب گز نیز شورای اسلامی این شهر کمک قابل ملاحظه ای داشت اما نیاز به تخصیص اعتبار از سوی شبکه آبفا برای تسریع دراتمام آن است. البته حدود ۲۵ سال است که ازمشکل قطع وکمبود آب شرب نیز اهالی گز رنج می برند که امیدواریم با اجرای خط ۶۰۰  این مشکل مرتفع شود. برای مطالعات شبکه جمع آوری فاضلاب بخش میمه نیز اعتبار گذاشته شده وشورای اسلامی گرگاب نیز آمادگی دارد بخشی از هزینه هارا به عنوان همیاری بپردازد وتکمیل وبهره برداری فاضلاب گرگاب نیز از مطالبات به حق مردم این شهر محروم است. البته دربحث آب رسانی برای روستای تاریخی مورچه خورت وجلوگیری ازمهاجرت روز افزون، مشکل تخصیص را حل کرده ایم وامید به این داریم که ان شاء الله مردم این روستا نیز از نعمت آب شیرین بهره مند شوند.

فاضلاب2

درپایان این جلسه صورت جلسه ای تنظیم وبه امضای حضاررسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *