آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد: تشکیل کمیته‌ حمایت از کشاورزی در مجلس

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس از تشکیل کمیته‌ حمایت از کشاورزی در مجلس خبر داد. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه /برخواردر مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از تشکیل کمیته‌ای در حمایت از بخش کشاورزی خبر داد و گفت: روز گذشته جلسه‌ای با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس […]

اشتراک گذاری
28 خرداد 1393
کد مطلب : 14151

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس از تشکیل کمیته‌ حمایت از کشاورزی در مجلس خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه /برخواردر مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از تشکیل کمیته‌ای در حمایت از بخش کشاورزی خبر داد و گفت: روز گذشته جلسه‌ای با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس تشکیل شد و کمیته‌ای به نام کمیته حمایت از کشاورزی تشکیل دادند.

وی ادامه داد: قرار شد این کمیته به صورت مستمر تشکیل جلسه دهد و اقداماتی را در دو سطح فوریتی برای وضعیت کشاورزان آسیب‌دیده و صیفی‌کاران که امسال دچار مشکل شدند و برنامه درازمدت در جهت کمک به بخش کشاورزی انجام دهند و تا جایی که لازم است طرح تهیه شود یا با مسئولان جلسه‌ای تشکیل شود، این اقدامات صورت گیرد.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس افزود: این کمیته قصد دارد از طریق دولت پیگیری انجام دهد که همان‌طور که در بودجه بر کمک به بخش تولید از محل یارانه‌ها تأکید شده، به دلیل اینکه بخشی از تولید، بخش کشاورزی است، به این بخش نیز توجه ویژه‌ای شود.

حاجی دلیگانی گفت: محورهای مورد نظر کمیته حمایت از کشاورزی شامل نحوه بررسی جبران خسارت ضرر و زیان وارده به کشاورزان در سال جاری، آمایش کشت محصولات متناسب با نیاز کشور، استمهال وام کشاورزان خسارت دیده، اصلاح ساختار سازمان تعاون روستایی و دستیابی به بازارهای جهانی برای صادرات محصولات کشاورزی، در نظر گرفتن تشویق‌ها برای صادرکنندگان محصولات کشاورزی، کاهش فاصله تولید با مصرف‌کننده، کاهش نقش دلال‌ها و نحوه حمایت از کشاورزان مهاجر، تأمین نهاده‌های کشاورزی و بررسی نحوه نگهداری بیشتر محصولات، تأمین سرمایه در گردش بخش کشاورزی و موضوع بورس و لیزینگ محصولات کشاورزی می‌شد که مورد بررسی قرار گرفت.

وی یادآور شد: قرار شد تقسیم کاری در این مباحث میان نمایندگان صورت گیرد و همه به صورت جدی وارد کار شوند تا بتوانیم به تولیدکنندگان کشاورزی کمک کنیم.

انتهای‌پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *