آخرین اخبار

موسوی‌نژاد:منتظر گزارش سازمان بازرسی در مورد آتش‌سوزی شرکت نفت سپاهان هستیم

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از  باشگاه خبرنگاران؛حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس  به آخرین وضعیت آتش‌سوزی شرکت نفت سپاهان اشاره کرد و گفت: موضوع را به دلیل وجود ابهام در کمیسیون انرژی مطرح کردم. وی افزود: متاسفانه تاکنون کاری در این راستا صورت نگرفته است. وی افزود: ابهاماتی در این […]

اشتراک گذاری
25 خرداد 1393
کد مطلب : 14080

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از  باشگاه خبرنگاران؛حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس  به آخرین وضعیت آتش‌سوزی شرکت نفت سپاهان اشاره کرد و گفت: موضوع را به دلیل وجود ابهام در کمیسیون انرژی مطرح کردم.

وی افزود: متاسفانه تاکنون کاری در این راستا صورت نگرفته است.
وی افزود: ابهاماتی در این موضوع وجود دارد که دلیلی برای آتش‌سوزی وجود نداشت الّا اینکه تعمدی در کار باشد.
موسوی‌نژاد تصریح کرد: اگر تعمدی در این آتش‌سوزی وجود داشته باشد باید دلایل آن اعلام شود.
وی در پایان گفت: باید با استناد به گزارش سازمان بازرسی در خصوص آتش‌سوزی شرکت نفت سپاهان کمیسیون انرژی به موضوع ورود کند.

پیشتر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، میمه و برخوار درمجلس در مورد حادثه اخیر انبار روغن شرکت نفت سپاهان اصفهان گفت: در تاریخ ۷ خردادماه در ساعت ۴:۳۰ صبح به پایگاه‌های آتش نشانی پالایشگاه اصفهان و شاهین‌شهر و همچنین دیگر پایگاه‌های اطراف اعلام می‌شود که آتش‌سوزی وسیعی در انبار بشکه‌سازی و بشکه پرکنی روغن شرکت نفت سپاهان روی داده است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه آتش در‌‌ همان دقیقه‌های ابتدایی مهار شد، اما در بعدازظهر‌‌ همان روز مجددا این حریق زبانه کشید و تاکنون بررسی‌ها هنوز مشخص نکرده که علت اصلی این حریق چه بوده است.

حاجی‌دلیگانی در ادامه تصریح کرد: آنچه که مسلم است این است که آتش‌سوزی از انباری که تعطیل بوده شروع شده است.

وی ادامه داد: سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی وزارت نفت بوده و کار تولید و پرکردن روغن اتومبیل را برعهده دارد، خسارتی که به این مجموعه وارد شده، از ۱۰۰ میلیارد تا ۴۰۰ میلیارد تومان تخمین زده می‌شود که در این رابطه گروه‌هایی از شرکت نفت در محل حاضر شده و به بررسی میزان خسارت دستگاه‌ها و همچنین برآورد خسارت مالی پرداخته‌اند.

حاجی‌دلیگانی تاکید کرد: ما نگران این هستیم که بعضی از افراد بخواهند بر روی بررسی این موضوع سرپوش گذاشته و جلوی آن را بگیرند.

نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار در پایان با بیان اینکه احتمال تعمدی بودن این آتش سوزی وجود دارد، خاطرنشان کرد: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده که تعدادی از کارگران نسبت به نحوه عملکرد مدیریت مجموعه ناراضی بودند که این مسئله در مورد حادثه مذکور قابل پیگیری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *