آخرین اخبار

معاون وزیر جهاد کشاورزی در دستگرد برخوار

  به دنبال ورشکستگی بی سابقه کشاورزان مهاجر شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه و پیگیری مکرر نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، وزیر محترم جهاد کشاورزی به معاون خود مأموریت داد ضمن حضور در منطقه از نزدیک مسأله را بررسی و نتیجه را […]

اشتراک گذاری
22 خرداد 1393
کد مطلب : 14052

 

به دنبال ورشکستگی بی سابقه کشاورزان مهاجر شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه و پیگیری مکرر نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، وزیر محترم جهاد کشاورزی به معاون خود مأموریت داد ضمن حضور در منطقه از نزدیک مسأله را بررسی و نتیجه را به وی گزارش نماید.

بدین ترتیب عصر روز چهارشنبه ۱۳۹۳/۳/۲۱ساعت ۱۸ جناب آقای مهندس صفایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور در صدر هیأتی وارد منطقه شد و در سالن اندیشه شهر دستگرد برخوار پای صحبت کشاورزان مهاجر نشست.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین عاملی امام جمعه محترم دستگرد ضمن خیر مقدم به حضّار شغل کشاورزی را شغل بیشتر انبیاء و اولیاء علیهم صلوات اله عنوان کرد و افزود: متأسفانه به علت نبود آب در منطقه ما بیش از ۳۰ هزار نفر مجبور به کشاورزی در اقصی نقاط کشور می شوند و متأسفانه امسال به دلیل مشکلات پیش آمده دچار ورشکستگی شدند.

ایشان افزود: این قشر معمولاً صدای شان به جایی نمی رسد امّا خدا را شکر نماینده ای پر تلاش دارند که صدای شان را به مسئولین می رساند و بنده در خطبه های نماز جمعه از انتقال پیام مردم توسط ایشان در برنامه خانه ملت که از شبکه اول سیما پخش شد تشکر کردم.

سپس نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با حضور در جایگاه، با تبریک پیشاپیش میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) و ذکر چگونگی واقعه حادث شده گفت: به هر حال جمع حاضر نماینده بیش از ۳۰ هزار نفر هستند که هر سال به خاطر نبود آب در منطقه و خشکسالی رنج سفر به خود می خرند و برای کسب روزی حلال به مناطق پر آب و البته با اقلیم متفاوت کشورمان می روند؛ آنجا را آباد می کنند، از آبی که وارد آب های آزاد می شود کشاورزی می کنند، ارز آوری برای کشور دارند، فشاری برای اشتغال به دولت نمی آورند، هزاران نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم منتفع می کنند، مناطق نا امن مرزی را امنیت می دهند و ده ها فایده اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برای کشور دارند امّا با کمال تأسف از سوی هیچ نهادی یا دستگاهی حمایت نمی شوند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم اضافه کرد: امسال به دلایل مختلف از جمله گرانی افسار گسیخته حمل و نقل و نهاده های کشاورزی، بسته شدن گمرک و عدم انجام صادرات و دلایل متعدد دیگر بیش از ۶۰ میلیارد تومان به این قشر زحمتکش آسیب وارد شد که تا سال ها قابل جبران نیست.

آقای حاجی خطاب به مهندس صفایی گفت: چند ماه دور از خانواده، رنج سفر و ورشکستگی آلام این جمع است که نیاز به تسکین دارد و از شما می خواهیم راه کاری برایشان بیندیشید.

پس از سخنان آقای حاجی پنج نفر از کشاورزان به ارائه وضعیت حادث شده پرداختند و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان برخوار موضوع را جمع بندی کرد.

در پایان مهندس صفایی با تشریح وضعیت کشاورزی در جنوب کشور گفت: تمام مطالبی که فرمودید را قبول داریم و بنده از طرف مقام عالی وزارت و با پیگیری جناب آقای حاجی به حضور شما رسیده ام و آمادگی دارم هر راه کاری را که ارائه کنید برای حل مشکل دنبال کنم.

رئیس سازمان مرکز تعاون روستایی ایران اضافه کرد: ایجاد تشکل صنفی برای کشاورزان مهاجر و پیگیری استمهال وام در صدر این اقدامات است و امیدوارم بتوانم قدمی برایتان بردارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *