آخرین اخبار

جلسه شورای اداری شهرستان برخوار

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ساعت ۱۳:۳۰ شنبه ۱۳۹۳/۳/۱۷در جلسه شورای اداری شهرستان برخوار شرکت کرد. آقای حاجی در سخنانی فاجعه اقتصادی که برای کشاورزان مهاجر این شهرستان رخ داده است را مورد تاکید قرار داد و گفت: کشاورزان زحمتکشی که به خاطر نبودن آب، […]

اشتراک گذاری
20 خرداد 1393
کد مطلب : 14006

IMG_3261 copy

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ساعت ۱۳:۳۰ شنبه ۱۳۹۳/۳/۱۷در جلسه شورای اداری شهرستان برخوار شرکت کرد.

آقای حاجی در سخنانی فاجعه اقتصادی که برای کشاورزان مهاجر این شهرستان رخ داده است را مورد تاکید قرار داد و گفت: کشاورزان زحمتکشی که به خاطر نبودن آب، چندین ماه خانواده خود را رها می کنند و به اقصی نقاط کشور برای کسب روزی حلال می روند. امّا متأسفانه امسال به دلیل مشکلات فراوانی که وجود داشت از قبیل گرانی بسیار زیاد کرایه حمل و نقل، مشکلات گمرک و عدم صادر شدن محصولات، افزایش قیمت گازوئیل و برق و … یک فاجعه بزرگ اقتصادی برایشان به وجود آمده که شاید تا پایان عمر هر چه کار کنند نتوانند خسارت شان را جبران کنند.

ایشان به جلسه ای که در استانداری اصفهان و با حضور مسئولین استانی برگزار شده بود اشاره کرد و افزود: در این جلسه پس از بیان مسائل مقرر شد بانک های عامل ۳ ماه تسهیلات را استمهال کنند و مدیران جهاد کشاورزی دو شهرستان گزارشی به استاندار ارسال کنند تا به هیأت دولت فرستاده شده و اتخاذ تصمیم شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم به موضوع آتش سوزی اخیر در شرکت نفت سپاهان اصفهان پرداخت و گفت:دراین آتش سوزی متاسفانه بیش از ۴۰۰میلیارد تومان خسارت وارد شد وده ها کارگربدلیل اینکه شاید ۵سال طول بکشد تا تجهیزات مربوطه نصب وراه اندازی شود شغل شان را از دست دادند.

آقای حاجی به اخذ مصوبه هیأت دولت برای ایجاد منطقه ویژه نمایشگاهی بین پل خورزوق و پل شهید سلیمان خاطر اشاره نمود و از شهرداران مربوطه خواست با اجرای این مصوبه این زمین ها را ساماندهی کنند.

IMG_3265 copy

عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی بیمه کارگران ساختمانی را مشکل اساسی مردم در سال ۹۳ عنوان نمود و خاطر نشان ساخت: در لایحه بودجه کل کشور در سال ۹۲ با پیشنهادی که به کمیسیون تلفیق بردیم این هزینه از دوش مردم برداشته شد و خوشبختانه در صحن علنی نیز با دفاعی که انجام دادیم مصوب شد ولی دولت در لایحه بودجه ۹۳ این بند را حذف کرد و متأسفانه پیشنهاد ما نیز با مخالفت دولت هم در کمیسیون تلفیق و هم در صحن علنی رأی نیاورد و در سال ۹۳ مشکلی برای مردم ایجاد شد.

ایشان ادامه داد: البته در کمیسیون برنامه و بودجه طرحی ارائه دادیم تا روستا ها از این موضوع مستثنا و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هم به نحوی تقسیم بندی و ساماندهی شوند.

آقای حاجی به زمین های موصوم به المپیک که از مردم گرفته و قرار بوده ما به ازای آنها زمین داده شود ولی تا کنون این امر محقق نشده اشاره نمود و از مسئولین مربوطه خواست تا هر چه زودتر اقدامات لازم را انجام دهند.

عضو فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی برگزاری نماز جماعت در مدارس را با اهمیت برشمرد و گفت: متأسفانه به این موضوع مهم در مدارس اهمیت لازم داده نمی شود و لازم است در این زمینه تدبیری اندیشیده شود.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه، نامه ای توسط نمایندگان استان به وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص همسان سازی کدهای تلفن ارائه داده شد گفت: یکی از تقاضای های مردمی برداشته شدن کد در گرفتن شماره تلفن های شهرستانی بود که در روز های اول این ماه به یاری خداوند متعال انجام شد.

آقای حاجی در خصوص پیامک هایی که مردم برایشان ارسال می کنند و ایشان به مدیران و مسئولین مربوطه هدایت می نماید نیز اشاره ای داشت و از مدیرانی که پاسخ فرد مربوطه را می دهند و مشکلی از مشکلات مردم را رفع می کنند تشکر کرد و همچنین از آقای نقدی مدیر محترم جهاد کشاورزی شهرستان برخوار که در این روز های آخر سال مالی ۹۲ توانسته جهت طرح های آب و خاک اعتباری از استان جذب کند قدردانی نمود.

در ادامه و با حضور مدیر عامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در شورای اداری شهرستان برخوار آقای حاجی ضمن خیر مقدم به ایشان وجود یک منبع ذخیره آب در این شهرستان را الزامی دانست و از آقای امینی خواست اقدامات لازم را انجام دهد.

IMG_3264 copy

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان مشکلات شبکه فاضلاب شهرستان پیشنهادی به شهرداری های شهرستان ارائه کرد و گفت: هر کدام در حد توان اعتباری خود مبلغی به شرکت آب و فاضلاب استان امانت بدهید تا در خصوص احداث شبکه فاضلاب شهرها تسریع شود و پس از دریافت اوراق مشارکت توسط آب و فاضلاب استان این مبلغ به شما باز می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *