آخرین اخبار

فاجعه اقتصادی برای کشاورزان مهاجر

به دنبال ورشکستگی هزاران نفر از کشاورزان مهاجر و مستأصل شدن آنها، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه ۱۳۹۳/۳/۱۳با نمایندگان آنها از دستگرد، سین، کربکند و گرگاب جلسه ای را برگزار و راه های رسیدگی به وضعیت آنان را بررسی کرد. در این […]

اشتراک گذاری
18 خرداد 1393
کد مطلب : 13981

IMG_3219 copy

به دنبال ورشکستگی هزاران نفر از کشاورزان مهاجر و مستأصل شدن آنها، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه ۱۳۹۳/۳/۱۳با نمایندگان آنها از دستگرد، سین، کربکند و گرگاب جلسه ای را برگزار و راه های رسیدگی به وضعیت آنان را بررسی کرد.

در این جلسه که به میزبانی دستگرد برگزار شد کشاورزان دلایل ورشکستگی خود را یکی یکی مطرح و به بحث و بررسی پرداختند.

آقای حاجی به نشست قبلی در استانداری اصفهان اشاره کرد و افزود: این جلسه پیرو جلسات قبلی در خصوص ارائه راهکار برای کشاورزان زحمتکشی است که به خاطر نبودن آب، چندین ماه خانواده خود را رها می کنند و چون حرفه شان کشاورزی است به اقصی نقاط کشور برای امرار معاش حلال می روند. امّا متأسفانه امسال به دلیل مشکلاتی از قبیل گرانی افسار گسیخته کرایه حمل و نقل، مشکلات گمرک و صادر نشدن محصول، افزایش سطح زیر کشت و عرضه زیاد، گرانی نهاده ها، افزایش قیمت گازوئیل و برق، گرانی اجاره بهای زمین، افزایش دستمزد کارگر و … یک فاجعه بزرگ اقتصادی برایشان به وجود آمده که شاید تا پایان عمر نیز اگر کار کنند نتوانند خسارت امسال خود را جبران کنند.

ایشان افزود: در جلسه ای که با حضور استاندار برگزار کردیم مقرر شد به مدت ۳ ماه تسهیلات توسط بانک ها استمهال  شود و مدیران جهاد دو شهرستان گزارشی به استاندار ارسال کنند تا به هیأت دولت فرستاده شده و اتخاذ تصمیم شود.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اظهار گله مندی از عدم پیگیری مصوبات جلسات برگزار شده تأکید کرد: بنده نا خرسندم که جمعی از همین دوستان را قبل از این اتفاقات به حضور وزیر جهاد کشاورزی بردم و قرار شد کشاورزان مهاجر صاحب یک اتاق در وزارتخانه شوند چرا که این نوع حرفه منحصراً متعلق به منطقه ماست امّا دوستان آن را پیگیری نکردند.

IMG_3212 copy

وی در پایان به دعوت از رئیس سازمان تعاون روستایی کشور اشاره ای کرد و افزود: آقای صفایی بر اساس قولی که داده اواخر هفته آینده به منظور رسیدگی به این وضعیت به منطقه ما خواهد آمد و انشاءاله در آن جلسه با جدیت مطالب را مطرح کنید و کار تشکیل یک اتحادیه را نیز در دستور کار قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *