آخرین اخبار

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه/برخوار در مجلس مطرح کرد اشتغال و مسکن، بیشترین دلایل مراجعات مردمی به نمایندگان مجلس

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل مسکن و گرانی رهن و اجاره، مشکلات مالی و مشکلات مربوط به آب شرب و آب کشاورزی بیشترین دلایل مراجعات مردمی به دفاتر نمایندگان استان است. حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون مراجعات مردمی به حوزه انتخابی نمایندگان اظهار کرد: […]

اشتراک گذاری
15 خرداد 1393
کد مطلب : 13913

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل مسکن و گرانی رهن و اجاره، مشکلات مالی و مشکلات مربوط به آب شرب و آب کشاورزی بیشترین دلایل مراجعات مردمی به دفاتر نمایندگان استان است.

حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون مراجعات مردمی به حوزه انتخابی نمایندگان اظهار کرد: عمده مراجعات مردمی به دفتر نمایندگی شاهین‌شهر در اولویت نخست پیرامون موضوع مشکل مسکن و گرانی رهن و اجاره است و مردم برای این‌که بتوانند اجاره مکانی را تمدید کنند، نیازمند پول مازادی هستند که موجران درخواست می‌کنند که در این زمینه با مشکلاتی روبرو هستند و بانک‌ها و بنیاد مسکن نیز متاسفانه هیچ تسهیلاتی را به مسکن نمی‌دهند.

وی افزود: مشکل مالی نیز علت مراجعات مردمی به دفاتر نمایندگان مجلس است که بخشی از جامعه به دلایل مختلف نبود شغل مناسب و یا درآمد کافی، با سختی معاش زندگی خود را می‌گذرانند و دسته دیگر از مراجعات مردمی مربوط به موضوع بی‌کاری است.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوزه اختیارات نمایندگان مجلس تصریح کرد: در مورد رفع مشکلاتی که مردم با ما مطرح می‌کنند، اختیارات خاصی نداریم و تنها می‌توانیم با مذاکره با بخش‌های دیگر بخش جزئی این مشکلات را حل کنیم و بخش عمده مشکلات باقی می‌ماند.

وی بیان کرد: یکی از موانعی که برای ازدواج جوانان وجود دارد مشکل مسکن است که بانک‌ها مبلغ ۳۵ میلیون تومان تسهیلات با سود بانکی ۲۶ درصد پرداخت می‌کنند در شرایطی که باید ۱۱ میلیون تومان اوراق مشارکت تهیه کنند که این در حالی است که برخی از مردم برای تامین یک میلیون تومان با مشکل مواجه هستند.

حاجی با بیان اینکه در سال‌های گذشته بانک‌ها وام ۲۰ میلیون تومانی با سود ۴ درصد پرداخت می‌کردند، خاطرنشان کرد: در بخش بانک‌ها قوانین مزاحم وجود ندراد اما نوع سیاستگذاری‌های بانک مرکزی سبب شده که مشکلاتی در این زمینه برای مردم به وجود بیاید و دولت نیز باید بخواهد که مشکلات حل شود.

وی درباره مشکلات کم‌آبی در استان اصفهان بیان کرد: استان اصفهان امسال تابستان سختی را پیش روی خود دراد و در این راستا و برای حل مشکلات ناشی از بحران آب در استان از رئیس جمهور دعوت کردیم اما هنوز پاسخ مثبتی دریافت نکردیم و نامه‌ای از سوی نمایندگان استان برای حضور رئیس جمهور و هیئت دولت در اصفهان تهیه و تنظیم شد اما هیچ‌گونه پاسخی دریافت نشده است.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون در مراجعات مردمی روزی نیست که مشکلات مربوط به آب شرب و آب کشاورزی از سوی مردم و کشاورزان مطرح نشود، این در حالی است که بانک‌ها برای وصول مطالبات وام‌های آبیاری تحت فشار کشاورزی به مردم فشار می‌آورند و ضروری است که رئیس جمهور و هیئت دولت برای حل این مشکلات به اصفهان سفر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *