آخرین اخبار

آتش سوزی انبار نفت سپاهان در مجلس

نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار گفت: پس از تعطیلات به شخصه این مسئله را پیگیری کرده و در مجلس عنوان می‌کنم و حتی از دولت، کمیسیون اصل ۹۰ و مجلس تقاضای رسیدگی خواهم داشت. نیک نیوز: حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار در مورد حادثه اخیر انبار روغن شرکت نفت سپاهان اصفهان گفت: در […]

اشتراک گذاری
12 خرداد 1393
کد مطلب : 13874

نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار گفت: پس از تعطیلات به شخصه این مسئله را پیگیری کرده و در مجلس عنوان می‌کنم و حتی از دولت، کمیسیون اصل ۹۰ و مجلس تقاضای رسیدگی خواهم داشت.

نیک نیوز: حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار در مورد حادثه اخیر انبار روغن شرکت نفت سپاهان اصفهان گفت: در تاریخ ۷ خردادماه در ساعت ۴:۳۰ صبح به پایگاه‌های آتش نشانی پالایشگاه اصفهان و شاهین شهر و همچنین دیگر پایگاه‌های اطراف اعلام می‌شود که آتش سوزی وسیعی در انبار بشکه سازی و بشکه پرکنی روغن شرکت نفت سپاهان روی داده است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه آتش در‌‌ همان دقیقه‌های ابتدایی مهار شد، اما در بعدازظهر‌‌ همان روز مجددا این حریق زبانه کشید و تاکنون بررسی‌ها هنوز مشخص نکرده که علت اصلی این حریق چه بوده است.

حاجی دلیگانی در ادامه تصریح کرد: آنچه که مسلم است این است که آتش سوزی از انباری که تعطیل بوده شروع شده است.

وی ادامه داد: سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی وزارت نفت بوده و کار تولید و پرکردن روغن اتومبیل را برعهده دارد، خسارتی که به این مجموعه وارد شده، از ۱۰۰ میلیارد تا ۴۰۰ میلیارد تومان تخمین زده می‌شود که در این رابطه گروه‌هایی از شرکت نفت در محل حاضر شده و به بررسی میزان خسارت دستگاه‌ها و همچنین برآورد خسارت مالی پرداخته‌اند.

حاجی دلیگانی همچنین اظهار داشت: در حال حاضر که مجلس به دلیل سرکشی به حوزه انتخابیه نمایندگان تعطیل است، اما پس از تعطیلات به شخصه این مسئله را پیگیری کرده و در مجلس عنوان می‌کنم و حتی از دولت، کمیسیون اصل ۹۰ و مجلس تقاضای رسیدگی خواهم داشت.

وی تاکید کرد: ما نگران این هستیم که بعضی از افراد بخواهند بر روی بررسی این موضوع سرپوش گذاشته و جلوی آن را بگیرند.

نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار در پایان با بیان اینکه احتمال تعمدی بودن این آتش سوزی وجود دارد، خاطرنشان کرد: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده که تعدادی از کارگران نسبت به نحوه عملکرد مدیریت مجموعه ناراضی بودند که این مسئله در مورد حادثه مذکور قابل پیگیری است.

همچنین، محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس  در رابطه با بررسی این حادثه در کمیسیون مربوطه گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر علت حادثه و درخواست بررسی به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه نشده است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ همچنین اظهار داشت: در صورت ارائه گزارش و درخواست از کمیسیون مطمئنا این مسئله بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *