آخرین اخبار

مشروح جلسه با استاندار

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۳۹۳/۳/۳جلسه ای با موضوع مشکلات کشاورزان با استاندار اصفهان برگزار کرد. در این جلسه که مسئولین تشکل های صنفی شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار و همچنین کشاورزان مهاجری که از این دو شهرستان […]

اشتراک گذاری
05 خرداد 1393
کد مطلب : 13810

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۳۹۳/۳/۳جلسه ای با موضوع مشکلات کشاورزان با استاندار اصفهان برگزار کرد.

در این جلسه که مسئولین تشکل های صنفی شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار و همچنین کشاورزان مهاجری که از این دو شهرستان به نقاط مختلف کشور جهت امرار معاش میروند حضور داشتند، آقای حاجی ضمن تشکر از آقای زرگرپور و مدیران استانی حاضر در جلسه، به تماس های مکرر کشاورزان در چند روز اخیر در خصوص مشکلات مختلف که پیش رو دارند اشاره نمود و گفت: بنده تا کنون سالی را مثل امسال ندیده بودم که اکثر کشاورزان زحمت کشی که در نقاط مختلف کشور به امرار معاش پرداخته اند این گونه متضرر شوند و بعد از چند ماه زحمت شبانه روزی دست خالی و بعضاً با بدهکاری به شهر خود برگردند.

ایشان با طرح این سؤال که اگر این افراد کشاورزی نکنند چه کاری باید انجام دهند؟ ادامه داد: چشم امید ده هزار کشاورز و خانواده های آنان به تصمیمات این جلسه است. این کشاورزان که کار دیگری ندارد که انجام دهند کار و شغل شان کشاورزی است و متأسفانه در این منطقه هم آبی نیست که در منطقه خود به کشاورزی بپردازند و شغل جایگزینی هم برای آنان در نظر گرفته نشده است.

افزایش قیمت و گرانی پلاستیک، حمل و نقل و دیگر موارد مرتبط با کشاورزی مشکل دیگری بود که آقای حاجی در این جلسه یاد آور شد و افزود: متأسفانه به دلیل عدم تعادل عرضه و تقاضا قیمت محصولاتی که این کشاورزان برداشت می کنند کفاف هزینه های آنان را هم نمی دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تماس تلفنی کشاورزی که جهت صادر کردن صیفی جات خود به کشور عراق در صف مرز مانده بود و همچنین تماس خود با رئیس گمرک کشور را باز گو کرد و افزود: نگرانی این کشاورز عزیز این بود که حالا که با زحمت فراوان این محصولات را برداشت کرده ایم و در کشور هم قیمتی ندارد که بفروشیم و می خواهیم به کشور دیگری برای فروش ببریم اگر این محصولات چند روز هم در صف خروج از مرز بماند، دیگرچه چیزی باقی می ماند که بخواهیم صادر کنیم؟!

ایشان به سر رسید وام های این کشاورزان اشاره نمود و از بانک های عامل خواست تا فرصتی به کشاورزان بدهند و از طرفی دیگر از آقای زرگرپور خواست با طرح موضوع در هیأت دولت این مشکل رامرتفع سازد.

آقای حاجی اجحاف در حق مردم این منطقه در سال گذشته را هم یاد آوری نمود و خاطر نشان ساخت: مردم منطقه ما که مردمانی آرام و نجیب هستند و به دور از برخی تخلفات ، سال گذشته، با بی عدالتی در هنگام رها سازی آب ،مواجه شدند و به آنها آبی اختصاص ندادند.

ایشان در پایان از آقای زرگرپور استاندار محترم دعوت کرد که با حضور در این دو شهرستان از نزدیک خسارت های وارده به کشاورزان در اثر خشکسالی را ملاحظه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *