آخرین اخبار

استاندار اصفهان : خسارت مربوط به کشاورزان منطقه برآورد و اقدامات لازم در این خصوص انجام خواهد شد

زرگرپور در دیدار با جمعی از کشاورزان منطقه ی شمال اصفهان در خصوص مشکلات موجود در منطقه با آن ها گفتگو کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ زرگرپور استاندار اصفهان  در دیدار با حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده ی مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان برخوار و تعدادی از […]

اشتراک گذاری
05 خرداد 1393
کد مطلب : 13798
کشاورزان
زرگرپور در دیدار با جمعی از کشاورزان منطقه ی شمال اصفهان در خصوص مشکلات موجود در منطقه با آن ها گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ زرگرپور استاندار اصفهان  در دیدار با حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده ی مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان برخوار و تعدادی از کشاورزان شمال اصفهان که به منظور حل مشکلات سیستم بانکی و کم آبی صورت گرفت، گفت: مسائل و مشکلات کشاورزان از سوی مدیریت استان پیگیری می شود.
زرگرپور با بیان اینکه حق آبه ها، سهم آبه ها و حق اشتراکی ها در شورای عالی آب به تصویب رسیده است، افزود: این امر از مطالبات کشاورزان بود که در این شورا به تصویب رسید .
وی در ادامه  تاکید کرد: در ابتدا باید حقوق کشاورزان احصا و سپس تثبیت شود و قدمهای بعدی بدون در نظر گرفتن این موارد مثمر ثمر نخواهد بود.
زرگرپور با بیان اینکه وزارت نیرو باید در خصوص اجرای هرچه سریعترطرح جامع احیای حوضه ی آبریز زاینده رود اقدام کند، افزود: متاسفانه نبود مدیریت یکپارچه و مصرف زیاد آب در بالادست، یکی از عوامل بی آبی در پایین دست این حوضه ی آبریز است.
  استاندار اصفهان افزود: همه ی تلاش مدیریت استان بر این است که مشکلات بانکی و موضوع خشکسالی منطقه مخصوصاً کشاورزانی که به دلیل خشکسالی به مناطق دیگر استان و یا حتی استانهای دیگر مهاجرت نموده اند برطرف شود.
رسول زرگرپور با اشاره به مشکلات بانکی کشاورزان مهاجر ، اظهار داشت: استمهال وام‌های اجرای آبیاری مکانیزه کشاورزان این منطقه که با مشکل خشکسالی روبرو شده اند از سوی مدیریت استان پیگیری خواهد شد.
استاندار اصفهان تصریح کرد: خسارت مربوط به کشاورزان منطقه برآورد و  اقدامات لازم در این خصوص انجام خواهد شد.
گفتنی است در این جلسه نماینده ی مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان برخوار  و همچنین تعدادی از کشاورزان نقطه نظرات خود را مطرح نمودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *