آخرین اخبار

حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با تسنیم: دولت و مجلس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در برنامه ششم توسعه لحاظ کنند

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بر لزوم توجه دولت و مجلس به لحاظ کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در تدوین برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به […]

اشتراک گذاری
05 خرداد 1393
کد مطلب : 13795

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بر لزوم توجه دولت و مجلس به لحاظ کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در تدوین برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به توجه اقتصاد در تهیه و تصویب برنامه ششم توسعه، گفت: اصلی‌ترین، اساسی‌ترین و جامع‌ترین تصمیمی که می‌تواند مسیر و فرآیند تدوین برنامه ششم توسعه را تا رسیدن به خروجی قانون درست ترسیم کند، انتخاب کارشناسانی است که دولت برای ریختن فوندانسیون این کار و تبیین زیرساخت‌های برنامه ششم توسعه انتخاب می‌کند.

وی تاکید کرد: افرادی که قرار است، محورها و مواد لایحه برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران را تهیه و تدوین کنند باید به سیاست‌های کلی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده توجه کنند و لازمه این موضوع نیز این است که افرادی به عنوان کارشناس و پی‌ریز پایه‌های ابتدایی تدوین این برنامه انتخاب شوند که نسبت به فرمایشات و محورهای سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری شناخت درستی داشته باشند.

این نماینده مجلس افزود: این کارشناسان علاوه بر داشتن شناخت درست از این سیاست‌ها، باید این شناخت را در عمل نیز پیاده و در تدوین متن این برنامه، فرمایشات معظم‌له درباره اقتصاد مقاومتی و توجه به فرهنگ، اقتصاد و مدیریت جهادی را لحاظ کنند. این افراد باید انگیزه کافی برای لحاظ کردن دغدغه مقام معظم رهبری در بحث سیاست‌های ابلاغی را داشته باشند.

به گفته حاجی‌دلیگانی، فونداسیون برنامه ششم توسعه باید درست ریخته شود، چرا که در غیر این‌ صورت برنامه ششم توسعه در همه مراحل قانون شدن دچار تزلزل خواهد شد،‌ بنابراین باید از کارشناسانی استفاده شود که نسبت به سیاست‌های کلان بی‌توجه نباشند.

وی با اشاره به وظیفه مجلس در این زمینه تاکید کرد: مجلس باید در بررسی و تصویب لایحه پیشنهادی دولت سیاست‌های کلی را لحاظ کند و با کارکارشناسی و تجزیه و تحلیل مواد این لایحه، موضوعات اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی را در این برنامه لحاظ کند.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در پایان خاطرنشان کرد: ما باید برای پیاده‌سازی سیاست‌ اقتصاد مقاومتی در برنامه ششم نسبت به این سیاست‌ها شناخته داشته باشیم و جزء به جزء این سیاست‌ها را در متن این قانون پیاده‌سازی کنیم تا انشاءالله قانون برنامه براساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری به خصوص سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *