آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در گفتگو با بولتن نیوز تاکید کرد: ضرورت رسیدگی به وضعیت افغانی های غیرمجاز در کشور

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به مجوز نداشتن اتباع خارجی در کشور گفت: کسی که می خواهد وارد یک کشور شود باید مجوز ورود به آن از قبیل، پاسپورت و ویز را داشته باشد تا بتواند با انجام تشریفات قانونی وارد کشور شود. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار در […]

اشتراک گذاری
01 خرداد 1393
کد مطلب : 13783

2014-05-10_212245

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به مجوز نداشتن اتباع خارجی در کشور گفت: کسی که می خواهد وارد یک کشور شود باید مجوز ورود به آن از قبیل، پاسپورت و ویز را داشته باشد تا بتواند با انجام تشریفات قانونی وارد کشور شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی بولتن نیوز با اشاره به تذکر کتبی خود به مصطفی پورمحمدی وزیر کشور که در جلسه روز یکشنبه مجلس قرائت شد، گفت: طبیعتا کسی که شغلی را انتخاب می کند باید پروانه لازم برای آن شغل در همان کشور را داشته باشد، اما متاسفانه الان ما در حوزه انتخابیه خود شاهد این موضوع هستیم که حدود ۴۰ هزار نفر افراد بیگانه افغانی وجود دارند که تقریبا حدود ۱۰ الی ۲۰ درصدشان مجوز اقامت در کشور را دارند، اما مابقی آن ها مجوز اقامت در شهرستان و یا کشور را نیز ندارند.

وی افزود: سر و سامان دادن این موضوع و وضعیت برعهده وزارت کشور می باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات تاکید کرد: درصد کمی از این افراد مجوز اقامت و پروانه کار دارند و کسانی هم که مجوز کار دارند در آن شغل مشغول به کار نیستند و البته و متاسفانه کسانی که در کارخانه سنگبری و یا آجرپزی کار می کنند هیچگونه پروانه اشتغالی ندارند.

تذکر حسینعلی به وزیر کشور درباره علت حضور ده ها هزار اتباع خارجی بدون مجوز در روز یکشنبه در صحن مجلس از سوی هیئت رئیسه قرائت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *