آخرین اخبار

روایت حاجی از دیدار نمایندگان اصفهان با وزیر نیرو

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نیرو عصر امروز در جلسه با نمایندگان مجلس در پاسخ به موضوعات مطرح شده استدلالی نداشته و اعلام کرد که جلسه بررسی مشکلات زاینده‌رود هفته آینده در مجلس برگزار می‌شود. حسین‌علی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به جزئیات […]

اشتراک گذاری
29 اردیبهشت 1393
کد مطلب : 13724

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نیرو عصر امروز در جلسه با نمایندگان مجلس در پاسخ به موضوعات مطرح شده استدلالی نداشته و اعلام کرد که جلسه بررسی مشکلات زاینده‌رود هفته آینده در مجلس برگزار می‌شود.

حسین‌علی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به جزئیات جلسه نمایندگان اصفهان با وزیر نیرو در مجلس اظهار کرد: وزیر نیرو به همراه معاونان خود امروز در مجلس حضور پیدا کرد و از طرف نمایندگان استان بنده و آقایان سالک، کامران، ایرانپور، صرامی، فولادگر و خانم اخوان  و با یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی جلسه تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه قرار بود که وزیر نیرو گزارشی در مورد مدعی شدن موضوع غیر کارشناسی دانستن تونل بهشت‌آباد ارائه دهند و جلوی ابلاغیه‌ای که بر اساس مصوبه غیرکارشناسی در تاریخ ۱۸ فروردین ۹۳ صادر کردند را بگیرند که هیچ‌کدام را انجام نداده بود.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که چیت‌چیان در برابر مطالبی که از سوی نمایندگان مطرح می‌‌شود، از پاسخگوئی صحیح طفره می‌رفت، تصریح کرد: من به وزیر گفتم که پروژه بهشت‌آباد اصفهان مانند پروژه هسته‌ای شده که در حالی که موضوعی علمی و کارشناسی بود، استکبار جهانی آن را به موضوعی کاملا سیاسی برای انتقام‌جوئی از ایران اسلامی دنبال می‌کنند و هرچه قدر که ما فریاد می‌زنیم که پرونده هسته‌ای ما یک پرونده علمی است اما آنها راه خود را می‌روند.

وی با بیان این‌که در مورد موضوع آب نیز وزارت نیرو، نه گذشته خود و نه کار کارشناسی که در مدت ۱۳ سال انجام شده را قبول دارد، افزود: آغاز طرح کارشناسی تونل بهشت‌آباد از سفر مقام معظم رهبری به اصفهان در سال ۸۰ عملیاتی شده که اگر وزارت نیرو این کار کارشناسی را قبول ندارد باید مستندات خود را ارائه دهد که وزیر نیرو از پاسخگوئی طفره رفت.

حاجی با اشاره به صحبت‌های وزیر نیرو در برنامه تلویزیونی ثریا خاطرنشان کرد: من به وزیر گفتم که نوع صحبتی که در این برنامه مطرح کردند سبب ایجاد جو بدبینی در بین مردم و تشویش اذهان عمومی شده و سناریوئی است که برای او طراحی شده که وزیر دانسته و یا ندانسته حرف‌هائی را مطرح کردند که نباید از زبان  وزیر یک کشور مطرح می‌شود.

وی تصریح کرد: به وزیر گفته شد که شما چطور زمانی که آب را به دیگر استان‌ها می‌دادید، قانون را مبنا نمی‌دانستید و قبل از ایجاد تونل سوم و ۱۵ سال زودتر در مورد آن تصمیم می‌گیرید اما برای اصفهان حرف‌های غیرمنطقی می‌زنید و وزیر نیرو مگر مسئول تامین آب کل کشور نیست، چگونه می‌خواهید جواب ۵ میلیون اصفهانی را بدهید و در زمان عید نوروز که آب آلوده برخی مردم اصفهان را بیمار کرد، چگونه می‌خواهید پاسخگوی آن‌ها باشید.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزیر برای فروپاشی این طرح خوب که می‌تواند علاوه بر اصفهان، یزد و کرمان را نیز نجات دهد، در راستای فروپاشی این طرح قدم بر می‌دارد، نخستین قدم آن بود که از سهم یک میلیارد متر مکعبی اصفهان را به ۵۸۰ میلیون متر مکعب کاهش داد و بعد موضوع تامین آب به قید شرب را مطرح کرد.

وی افزود: به وزیر نیرو گفته شد که خط ۲ یزد و کرمان را از مسیر دیگری می‌گشید و از ۵۸۰ میلیون متر مکعب سهم آب اصفهان، ۱۸۰ میلیون به یزد و ۱۵۰ میلیون به کرمان اختصاص دادید و دوباره از ۲۵۰ میلیون متر مکعب سهم آب اصفهان ۱۰۰ میلیون را به یزد اختصاص دادید و قدم به قدم در جهت زیر سوال بردن کل پروژه حرکت می‌کنید.

حاجی بیان کرد: چیت‌چیان در برابر موضوعات مطرح شده هیچ استدلالی نداشت و دچار یک حالتی شده است که واقعیات را نمی‌بیند و توجهی به حرف‌های کارشناسانه که از سوی معاونان خود نیز مطرح می‌شود، ندارد و برای من جای سوال است.

وی اظهار کرد: مطالعات تونل بهشت‌آباد ۲۵ میلیارد هزینه در برداشته و این طرح ماده ۳۲ برنامه چهارم را گذرانده و تمام سازمان‌های مرتبط کشوری آن را امضا کردند و کار کارشناسی آن انجام شده اما وزیر نیرو این کار کارشناسی را نمی‌بیند.

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه /برخواردر مجلس شورای اسلامی با اشاره به جمع‌بندی جلسه امروز مجلس با حضور وزیر نیرو بیان کرد: مقرر شد که از کارشناسانی از سوی ۲ طرف و کارشناسان مستقل از دانشگاه‌ها دعوت شوند و در این مدت وزیر به دلیل مشکلاتی که در صحبت‌های اخیر خود به وجود آورده، مصاحبه‌ای نداشته باشد و جلسه ‌آینده با حضور نمایندگان استان، استاندار اصفهان، امام جمعه استان و وزیر نیرو و معاونان وی تشکیل شود.

وی در پاسخ به این‌که به چه میزان به سرانجام رسیدن طرح تونل خوشبین است، اظهار کرد: ما حرف خود را حق می‌دانیم و محکم بر روی مواضع خود ایستاده‌ایم و اعتقاد داریم که حرف ما حق است و طرف مقابل باید بحث کارشناسی را بپذیرد و اگر بخواهد این موضوع را سیاسی کند و مباحث غیر کارشناسی را در آن دخیل کند، خوشبین نیستیم اما اگر این بخث در فضای کارشناسی و علمی دنبال شود، ما می‌توانیم به آن خوشبین باشیم.

حاجی در پایان خاطرنشان کرد: وزیر نیرو اعلام کرد که جلسه بعد بررسی مشکلات زاینده‌رود دوشنبه هفته آینده در مجلس شورای اسلامی تشکیل می‌شود.

انتهای پیام/ آ

یک پاسخ به “روایت حاجی از دیدار نمایندگان اصفهان با وزیر نیرو”

  1. ناشناس گفت:

    احسنت بر شما با پیگیری طرح استیضاح وزیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *