آخرین اخبار

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس: گروه ۱+۵ به دنبال بی‌نتیجه ماندن مذاکرات است

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه /برخواردر مجلس گفت: تحقق سیاست‌های صهیونیست جهانی توسط گروه ۱+۵ در مذاکرات هسته‌ای دلیل عمده بی‌نتیجه ماندن مذاکرات است. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، چهارمین دور مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۵+۱  در وین پایتخت اتریش از روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه درباره گام پایانی توافقنامه ژنو (برنامه اقدام مشترک) […]

اشتراک گذاری
29 اردیبهشت 1393
کد مطلب : 13720
نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه /برخواردر مجلس گفت: تحقق سیاست‌های صهیونیست جهانی توسط گروه ۱+۵ در مذاکرات هسته‌ای دلیل عمده بی‌نتیجه ماندن مذاکرات است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، چهارمین دور مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۵+۱  در وین پایتخت اتریش از روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه درباره گام پایانی توافقنامه ژنو (برنامه اقدام مشترک) آغاز شد، پیش از این اعلام شده بود که در این دور از مذاکرات کار نگارش پیش‌نویس توافقنامه جامع هسته‌ای آغاز خواهد شد.

پس از اتمام مذاکرات وین ۴ و آغاز مذاکرات طرفین برای تهیه متن توافق جامع، سرانجام مذاکرات وین ۴ بدون پیشرفت در عرصه نگارش متن توافق جامع به پایان رسید، طبق اعلام رسانه‌های جمعی و منابع آگاه، در این دور مذاکرات هسته‌ای دو طرف در تمام زمینه‌ها با یکدیگر دچار اختلافات جدی بوده‌اند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه/برخوار در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در اصفهان پیرامون تحلیل و ارزیابی چهارمین دوره از مذاکرات هسته‌ای در وین و بیان دلایل بی‌نتیجه ماندن این دوره از مذاکرات، اظهار کرد: قطعاً همانطور که قبلاً هم رهبر معظم انقلاب بارها اعلام فرموده بودند، زیاده‌خواهی و به عبارتی تمامیت‌خواهی مستکبران و در رأس آنها آمریکا یکی از دلایل مهم بی‌نتیجه ماندن مذاکرات شده است.

وی بیان کرد: چنین برخورد تمامیت‌خواهی از سوی آمریکاییان در روند مذاکرات هسته‌ای قابل پیش‌بینی بود، در مرحله قبلی مذاکرات هم که توافقی تحت عنوان برنامه اقدام مشترک صورت پذیرفت، به معنای دادن امتیاز و به عبارتی کوتاه آمدن آمریکاییان و غربیان نبود، بلکه نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت اسلامی ایران به منظور اثبات حسن نیت خود به جهانیان و کمک به روند اعتمادسازی در مذاکرات هسته‌ای امتیازاتی را به طرف مقابل مذاکره داد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: اما در چهارمین دوره از مذاکرات هسته‌ای که قرار بود نگارش پیش‌نویس توافقنامه جامع هسته‌ای آغاز شود، تیم مذاکره‌کننده ایرانی به خوبی و با جدیت کامل بر سر منافع ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران ایستادگی کرد و از خطوط  قرمزی که توسط نظام ایران تعیین و تبیین شده بود عدول نکرد.

وی افزود: دلیل دیگر بی‌نتیجه ماندن مذاکرات و حاضر نشدن مسئولان ارشد تیم‌های مذاکره کننده از دو طرف در نشست خبری و عدم صدور بیانیه مشترک، تمامیت‌خواهی و یا زیاده‌خواهی آمریکا و گروه ۱+۵ است که حتی آنها حاضر به برداشتن کوچک‌ترین قدمی و انجام حداقل اقدامی برای به نتیجه رسیدن مباحث هسته‌ای به نفع ملت ایران نیستند.

حاجی‌دلیگانی افزود: نکته قابل تأمل این است که تمام اتفاقات رخ داده و بی‌نتیجه ماندن مذاکرات در مرحله پیش‌نویس توافق‌نامه جامع، بار دیگر بر فرزانه بودن و حکیم بودن رهبر معظم انقلاب پیرامون پیش‌گویی و پیش‌بینی صحیح ایشان نسبت به بی‌نتیجه خواندن روند مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ و عدم خوش‌بینی به طرف آمریکایی و غربی را نشان داد و بار دیگر به جهانیان  ثابت شد که علی‌رغم وجود حسن نیت و صداقت کامل نظام ایران، غربی‌ها به هیچ‌وجه صادق نیستند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مسئولان حاضر در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در جمع خبرنگاران از زیاده‌خواهی گروه ۱+۵ در برابر ایران به عنوان عمده دلیل بی‌نتیجه ماندن مذاکرات نام برده بود، گفت: زیاده‌خواهی و یا به عبارتی تمامیت‌خواهی و اصرار بر اصل «همه یا هیچ»توسط گروه ۱+۵ به نوعی سناریوی نوشته شده توسط جامعه صهیونیست جهانی علیه نظام ایران است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار کرد: متأسفانه طرف مقابل ایران در مذاکرات هسته‌ای، که در ظاهر لباس اروپایی و غربی به تن کرده است، در حقیقت مجریان سیاست‌های صهیونیست جهانی هستند و این خود عامل بزرگ برای به نتیجه نرسیدن این مذاکرات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *