آخرین اخبار

حاجی، عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفتگو با «نسیم»: این غرب است که باید از مواضع خود عقب‌نشینی کند نه ایران

مهم‌ترین محورهای سخنان حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس درگفتگو با «نسیم» بدین شرح است: – مجلس حمایت کاملی از تیم دیپلماسی ایران داشته است تا جایی که در طرح سوال از وزیر خارجه نیز به گونه‌ای به جمعبندی رسیدند که موجبات تضعیف هیأت پارلمانی را در مذاکرات پیگیری نکنند. – چارچوب […]

اشتراک گذاری
27 اردیبهشت 1393
کد مطلب : 13702

مهم‌ترین محورهای سخنان حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس درگفتگو با «نسیم» بدین شرح است:

– مجلس حمایت کاملی از تیم دیپلماسی ایران داشته است تا جایی که در طرح سوال از وزیر خارجه نیز به گونه‌ای به جمعبندی رسیدند که موجبات تضعیف هیأت پارلمانی را در مذاکرات پیگیری نکنند.

– چارچوب مذاکرات در اختیار تیم مذاکره کننده هسته ای ایران قرار گرفته است، براین اساس امیدواریم تیم مذاکره کننده ایرانی منافع ملی را در روند مذاکرات بخصوص بخش هایی از آن را که در جلسات در اختیار نمایندگان قرار نگرفته، مد نظر قرار دهد.

– طرف مقابل تیم هسته ای ایران افرادی هستند که با صداقت وارد گفتگو نمی شوند و قابل اعتماد نیستند بنابراین تیم مذاکره کننده ایران باید با قدرت هر آنچه را که می خواهد از تیم مذاکره کننده غرب به دست آورند چرا که اگر تیم مذاکره کننده ایران بخواهد بغیر از موضع قدرت با طرف مقابل خود برخورد کند نتیجه ای به نفع کشورمان حاصل نخواهد شد.

– تیم مذاکره کننده ایران باید تمام تلاشش این باشد که منافع کشورمان را در مذاکرات تامین کند وگرنه ملت ایران هیچ زمانی زیر بار زور نمی رود.

– نمایندگان مجلس هر لایحه یا طرحی که در مجلس ارائه می شود را به دقت بررسی خواهند کرد و هیچ چیزی را که منافع ملی،عزت و استقلال کشور در آن وجود نداشته باشد را قبول نمی کنند و زیر بار زور نخواهند رفت.

– امیدواریم که در دور نهایی مذاکرات، تیم مذاکره کننده ایرانی تجربه تلخ گذشته را تکرار نکنند و هر متنی که بنا است در هر قالبی نوشته شود یا مورد توافق قرار بگیرد به کلمه به کلمه و حرف به حرف آن توجه شودتا منافع ملی ملت و نظام در توافق نامه لحاظ شود.

– ملت و نمایندگان مجلس معتقدند که اروپا و غرب بیش از انجام وظایفه اش، خود را درگیر فعالیت های ایران کرده است و در واقع آنها به دنبال نادیده گرفتن حقوق ملت ایران بر مبنای زورگویی های خود هستند

– این غرب است که باید از مواضع خود عقب نشینی کند چرا که ایران کشوری مستقل است و بر پایه چارچوب ها و قواعد و پروتکل های بین المللی در فعالیت های هسته ای صلح آمیز خود رفتار می کند.

– هیأت مذاکره کننده ما باید این را که ایران کشوری مستقل است و همواره در برنامه های هسته ای بر چارچوب های بین المللی عمل می کند به گروه ۱+۵ تفهیم کند.

– غرب بی جهت پرونده کشور ایران را امنیتی- سیاسی کرده است در حالی که پرونده هسته ای ایران یک پرونده کارشناسی و حقوقی است؛ بنابراین غرب باید با پس زدن سایه شوم صهیونیستی از سر مذاکرات با آرامش وارد مذاکره با ایران شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *