آخرین اخبار

براساس مصوبه مجلس: مدت اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران ۱۰ماه تمدید شد

نمایندگان مجلس با تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران تا پایان سال ۹۳ موافقت کردند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان کلیات و جزئیات لایحه یک فوریتی تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریتی بحران کشور را بررسی و تصویب کردند. […]

اشتراک گذاری
17 اردیبهشت 1393
کد مطلب : 13608

نمایندگان مجلس با تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران تا پایان سال ۹۳ موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان کلیات و جزئیات لایحه یک فوریتی تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریتی بحران کشور را بررسی و تصویب کردند.

بهارستان نشینان پس از استماع سخنان موافقان و مخالفان کلیات این لایحه، در نهایت آن را با ۱۱۲ رأی موافق، ۱۷ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب رساندند.

بهارستان نشینان همچنین با تصویب ماده واحده این لایحه، مقرر کردند که مدت اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور مصوب ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۷ تا پایان سال ۱۳۹۳ تمدید شود.

وکلای ملت این ماده واحده را با ۱۲۱ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در صحن علنی تصویب کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در جریان بررسی کلیات این لایحه نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه طی سخنانی ضمن مخالفت با کلیات آن گفت: در سال‌های اخیر حوادث مختلف نشان داده که سازمان مدیریت بحران توان مقابله با حوادث را ندارد لذا تمدید این قانون سبب می‌شود که سازمان مدیریت بحران از داشتن قانون دائمی محروم بماند.

وی برهمین اساس پیشنهاد داد که این لایحه به کمیسیون اجتماعی مجلس ارجاع شود تا به صورت قانون دائمی به تصویب برسد.

مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود نیز در موافقت با کلیات این لایحه گفت: دولت باید شش ماه قبل از پایان مدت اجرای آزمایشی این قانون، لایحه دایمی شدن آن را تقدیم مجلس می‌کرد اما به دلیل جایجایی دولت‌ها، این اتفاق نیفتاد بنابراین مجلس می‌تواند این خلأ قانونی را برطرف کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس نیز در مخالفت با کلیات لایحه مذکور گفت: اگر برای رفع مشکلات ناشی از حوادث قانونی، راه حلی نداشته باشیم دچار مشکل می‌شویم اما سوال اینجاست که یک قانون را چند بار می‌توان تمدید کرد؟ ما باید این قانون را به صورت دائمی تصویب کنیم.

همچنین ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس در موافقت با کلیات لایحه مذکور گفت: آیا هزینه کم کاری نوکران مردم یعنی دولت و مجلس را خود مردم باید بپردازند؟ وقتی دولت لایحه نداده، دلیل نمی‌شود که مجلس هم تمدید قانون مدیریت بحران را تصویب نکند.

در ادامه محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس بعنوان مخالف آخر کلیات این لایحه گفت: اگر تمدید مدت اجرای آزمایشی برخی قوانین یک استثنا بود، می‌توانستیم از‌ آن چشم پوشی کنیم اما متأسفانه این یک رویه شده که دولت به جای دادن لایحه دائمی شدن، لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی می‌دهد.

همچنین غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار درمجلس نیز در موافقت با این لایحه گفت: در بودجه سال ۹۳ احکام مهمی برای سازمان مدیریت بحران به تصویب رسانده‌ایم که اگر این قانون وجود نداشته باشد تکلیف آن احکام مشخص نیست لذا بهتر است قانون تشکیل مدیریت بحران به طور آزمایشی تمدید شود تا دولت هم لایحه دائمی شدن آن را به مجلس تقدیم کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *