آخرین اخبار

آقای حاجی : یکی از اهداف ما از برگزاری برنامه ی همنشینی با مردم شنیدن مطالب شما وارجاع به مسئولان است

در اولین شب از ماه بزرگ خداوند، ماه مبارک رجب نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در جهت اجرای برنامه همنشینی با مردم به مسجدالرسول (ص) محله لودریچه شهر دولت آباد رفت. آقای حاجی پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام […]

اشتراک گذاری
15 اردیبهشت 1393
کد مطلب : 13567

در اولین شب از ماه بزرگ خداوند، ماه مبارک رجب نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در جهت اجرای برنامه همنشینی با مردم به مسجدالرسول (ص) محله لودریچه شهر دولت آباد رفت.

آقای حاجی پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام احمد کمالی فرا رسیدن ماه مبارک رجب و میلاد امام محمد باقر(ع) را به حاضرین تبریک گفت و افزود: یکی از اهداف ما از برگزار برنامه همنشینی با مردم شنیدن مطالب شما وارجاع به مسئولان است و اینکه بدون واسطه با شما ارتباط داریم این مطالب صحیح تر و راحت تر منتقل می شود.

ایشان با تأکید بر اینکه وظیفه اصلی نماینده حضور در مجلس و قانونگذاری است به تشریح وظایف نماینده پرداخت و ادامه داد: در سال ۹۱ یکی از مشکلاتی که مردم در مراجعات شان در همین برنامه همنشینی با مردم و یا در ملاقات مردمی بیان می کردند مشکل پرداخت بیمه کارگران ساختمانی بود یعنی کسی می خواست برای خود و فرزندانش سر پناهی بسازد باید علاوه بر هزینه پروانه ساخت، هزینه ای هم بابت بیمه پرداخت می کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصل بیمه کارگران ساختمانی که از قشر ضعیف جامعه هستند بسیار خوب است، افزود: مشکلی که وجود داشت این بود که می بایست هزینه پرداخت بیمه از دوش مردم برداشته می شد و از منابع دیگری این هزینه تأمین می گردید.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۲ کل کشور ادامه داد: این مطلبی که شما در این برنامه های رو در رو بیان نمودید باعث شد که بنده به لطف خدا در کمیسیون تلفیق پیشنهاد دهم و با تأیید همکاران پرداخت این هزینه گزاف را از دوش مردم در لایحه بودجه ۹۲ برداریم.

ایشان به ارائه لایحه بودجه ۹۳ کل کشور توسط دولت یازدهم اشاره نمود و اظهار داشت: متأسفانه دولت بند ۸۹ لایحه بودجه ۹۲ که در خصوص همین موضوع بود از لایحه بودجه ۹۳ حذف کرده بود و پس از پیشنهاد ما در کمیسیون و صحن علنی مجلس با مخالفت دولت تصویب نشد و بار دیگر این هزینه به عهده مردم گذاشته شد. البته بنده بلافاصله طی نامه ای به رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و رئیس محترم جمهور مشکلات پیش روی مردم را عنوان نمودم و خواستم تا از ایجاد مشکل برای مردم جلوگیری شود.

آقای حاجی نظارت بر اجرای صحیح قانون را وظیفه دیگر نماینده عنوان کرد و گفت: در بعد نظارت هم تذکرات لازم را به دستگاه های مختلف داده ایم و از آنها جهت انجام نا درست وظایف خود در قالب قانون توضیح خواسته ایم.

ایشان اعلام موضع در مسائل مختلف کشور را از وظایف دیگر نماینده دانست و افزود: تا موقعی که الله اکبر بگوئیم و خواستار اجرای حدود اسلامی و قرآن باشیم با ما سر ناسازگاری دارند و نمونه آن برخورد سخیف اوباما در امضاء قانون عدم ورود آقای ابوطالبی که به عنوان نماینده کشورمان در سازمان ملل معرفی شده بود است که این خود ناقض مذاکرات و توافق نامه ژنو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *