آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: مردم احساس کردند اگر یارانه نگیرند، نمی‌توانند افزایش قیمت‌ها را تحمل کنند

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعداد اندک انصراف دهندگان دریافت یارانه گفت: دراجرای مرحله دوم یک نوع بی اعتمادی بین مردم و دولت ایجاد شد.   حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: مردم به اصل و ضرورت هدفمندسازی […]

اشتراک گذاری
06 اردیبهشت 1393
کد مطلب : 13462

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعداد اندک انصراف دهندگان دریافت یارانه گفت: دراجرای مرحله دوم یک نوع بی اعتمادی بین مردم و دولت ایجاد شد.

 

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: مردم به اصل و ضرورت هدفمندسازی یارانه‌ها واقف هستند، اما برخی گفته‌ها و بروز چند صدایی سبب بی اعتمادی مردم می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها برای مردم این تلقی به وجود آمد که با اجرای این طرح مصارف آن‌ها در زندگی هدفمند می‌شود و می‌توانند با کم تر مصرف کردن، یارانه نقدی را در زندگی خود مصرف کنند، افزود: آن طرز تفکر اکنون تبدیل شده به آن که چه کسی نیارمند و غیر نیازمند است و این به نوبه خود برای مردم تلقی درستی به وجود نیاورده است.

 

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: باتوجه به افزایش قیمت سوخت آن هم همزمان با ثبت نام مردم برای اجرای مرحله دوم هدفمندی، مردم احساس کردند که اگر یارانه نگیرند نمی‌توانند در آینده تفاوت افزایش قیمت‌ها را جبران کنند به همین خاطر ثبت نام را برای خود یک حق دانستند.

 

وی پراکندگی در موضع گیری‌ها و ایجاد چند صدایی از سوی دولت در مرحله دوم را از دلایل انصراف تعداد اندک مردم در ثبت نام مرحله دوم عنوان و ابراز عقیده کرد: دولت این مسئله را همانند توزیع سبد کالا «سرسری» گرفت.

 

حاجی دلیگانی با بیان اینکه به نظر می‌رسد که مسوولان مرحله دوم را ساده تصور کردند و در موضع گیری‌ها مخاطب خود را نشناختند و با زبان مخاطب سخن نگفتند، خاطرنشان‌ کرد: دولت باید الگو و هدفی را که دنبال می‌کند با مردم در میان بگذارد و با مردم تصمیم بگیرد تا بتواند اعتماد ملت را به خود جلب کند.

 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *