آخرین اخبار

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس: موضوع آلودگی آب شرب اصفهان بررسی می‌شود

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: در ایام سال نو به دلیل آلوده بودن آب‌ شرب، تعدادی از شهروندان دچار بیماری شدند که بر اساس تائید پزشکان، موضوع آلوده بودن آب شرب اصفهان بررسی می‌شود. حسینعلی حاجی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون بحران آب در استان اصفهان و صحبت‌های […]

اشتراک گذاری
30 فروردین 1393
کد مطلب : 13432

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: در ایام سال نو به دلیل آلوده بودن آب‌ شرب، تعدادی از شهروندان دچار بیماری شدند که بر اساس تائید پزشکان، موضوع آلوده بودن آب شرب اصفهان بررسی می‌شود.

حسینعلی حاجی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون بحران آب در استان اصفهان و صحبت‌های مطرح شده درباره تغییر در طرح آبرسانی بهشت‌آباد اظهار کرد: متاسفانه در بحث آب، شرایط خوبی را سپری نمی‌کنیم و کار‌های صورت گرفته نتیجه مثبتی نداشته است.

وی به جلسه هفته گذشته وزیر نیرو در اصفهان اشاره کرد و گفت: با این که من در این جلسه دعوت نشدم اما به دلیل اهمیت موضوع در جلسه شورای مدیریت بحران آب حضور یافتم و نماینده کشاورزان نیز نظرات خود را مطرح کردند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه /برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که ۵ میلیون از کل جمعیت کشور در استان اصفهان به آب شرب نیاز دارند، تصریح کرد: برآورد‌ها حکایت می‌کند ۱۴.۵ متر مکعب در ثانیه آب نیاز داریم اما ظرفیت تونل اشترجان ۱۰ متر مکعب بر ثانیه و تصفیه خانه آب باباشیخعلی ۱۲.۵ متر مکعب در ثانیه است و کسرهائی درباره آب شرب وجود دارد.

وی با بیان این که تونل گلاب ۲ باید عملیاتی شود، افزود: در حال حاضر آبرسانی به ۵۹ شهر، ۱۳ شهرستان و ۴۰۰ روستا استان اصفهان باید عملیاتی شود.

حاجی به کمبود آب شرب در ایام نوروز نیز اشاره و بیان کرد: در ایام سال نو به دلیل کمبود آب شرب در شبکه، از آب فضای سبز و چاه‌های حفر شده برای تامین آب مورد نیاز مردم استفاده شد که به دلیل آلوده بودن این آب‌ها، تعدادی از شهروندان دچار بیماری شدند.

وی با توضیح این که جمع‌بندی پزشکان، موضوع آلوده بودن آب را در بخش‌هائی تایید می‌کند، اظهار کرد: همه‌ امید‌ها برای حل مشکل آب اصفهان به اجرای درست طرح آبرسانی از طریق تونل بهشت‌آباد مربوط می‌شود که مطالعات آن از ۱۴ سال قبل آغاز شده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه /برخواردر مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد، فقط حفر تونل برای این خط ارتباطی، این طرح آبرسانی را به نتیجه مثبت می‌رساند و به عنوان تنها راه نجات زاینده‌رود به شمار می‌آید.

وی با بیان این که جایگزینی لوله در طرح بهشت‌آباد امکان برداشت آب را در بالا دست میسر می‌کند، بیان کرد: انتقال آب از بهشت‌آباد فقط باید از طریق تونل صورت گیرد و علاوه بر این که این صحبت یک نظریه کارشناسی است، خط قرمز استان اصفهان نیز محسوب می‌شود.

حاجی خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان مرتبط، منطق کارشناسی را قبول داشته باشند زیرا ما به دنبال توزیع آب به طور مساوی و براساس عدالت هستیم و کسانی که حق‌آبه و سهم اشتراکی دارند باید از آب برخوردار شوند.

وی به اظهارنظر وزیر نیرو درباره طرح آبرسانی بهشت‌آباد نیز اشاره کرد وگفت: وزیر نیرو هفته گذشته در جلسه استانداری اذعان کرد که شورای عالی آب به این نتیجه رسیده حفر تونل اجرا نشود و خط لوله اجرائی شود.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه /برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: در پاسخ به این صحبت وزیر نیرو به این مسئله تاکید کردم که امکان ندارد یک کارکارشناسی ۱۴ ساله، در مدت یک ماه کنار گذاشته شود و این یک خیانت است و ما نمی‌گذاریم چنین اتفاقی رخ دهد و از ظرفیت‌های قانونی خود استفاده می‌کنیم.

وی با بیان این که نمایندگان مردم از تمام ظرفیت‌های قانونی خود برای جلوگیری از این موضوع استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: در این جلسه مطرح شد که طرح جایگزینی لوله در آبرسانی بهشت‌آباد مصوب نشده در حالی که وزیر نظری دیگر داشت و در نهایت اصل قضیه آشکار نشد.

حاجی با توضیح این که این گونه برخورد‌ها با مردمی که ۲۳ هزار شهید داده‌اند درست نیست، گفت: افرادی هستند که از ۲۰ سال قبل برای دریافت آب، پول پرداخت کرده‌اند اما هیچ تخصیصی صورت نگرفته و برداشت‌های غیرقانونی همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام / ق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *