آخرین اخبار

حاجی‌دلیگانی مطرح کرد: منکر خدمات “فرای” به ایران نیستیم/جلوگیری از سوء‌استفاده غرب‌زدگان، دلیل مخالفت با دفن “فرای” در اصفهان

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان مجلس، با یادآوری خدمات ریچاردفرای در زمان حیات خود به ایران، افزود: علی‌رغم این مهم، اما از رئیس جمهور درخواست کردیم جلوی دفن وی در استان اصفهان گرفته شود تا ‌افراد سرسپرده غرب‌زده نتوانند از عنوان و دفن وی در کشور سوءاستفاده کنند. حسین‌علی حاجی‌دلیگانی،‌ ضمن مخالفت با دفن ریچاردفرای […]

اشتراک گذاری
25 فروردین 1393
کد مطلب : 13394

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان مجلس، با یادآوری خدمات ریچاردفرای در زمان حیات خود به ایران، افزود: علی‌رغم این مهم، اما از رئیس جمهور درخواست کردیم جلوی دفن وی در استان اصفهان گرفته شود تا ‌افراد سرسپرده غرب‌زده نتوانند از عنوان و دفن وی در کشور سوءاستفاده کنند.

حسین‌علی حاجی‌دلیگانی،‌ ضمن مخالفت با دفن ریچاردفرای در کنار زاینده رود استان اصفهان،‌ افزود: با توجه به مخالفت جمعی از نمایندگان استان اصفهان روز گذشته‌ای نامه‌ای به رئیس جمهور جهت جلوگیری از دفن ریچاردفرای به امضای ۸ نفر از نمایندگان این استان نوشته شد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه واکنش مردم استان اصفهان نسبت به دفن ریچارد فرای بسیار شدید بوده است، ادامه داد: مردمی که ۲۳ هزار شهید را تقدیم انقلاب کردند و با ایستادگی در مقابل استکبار ‌از جان و مال خود برای دفاع از این کشور و انقلاب گذشتند حال اجازه نخواهند داد ریچارد فرای در این استان دفن شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد:‌ علی‌رغم آنکه ریچاردفرای خدماتی را در زمان حیات خود نسبت به کشور انجام داده است اما در اصل این موضوع که وی زمانی جاسوس بوده و خود نیز نسبت به این امر اعتراف کرده، تردیدی وجود ندارد.

وی یادآور شد: بدون‌شک ما نمی‌خواهیم در آینده، ‌افراد سرسپرده غرب‌زده بخواهند از عنوان و دفن ریچاردفرای در استان اصفهان سوءاستفاده کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: در نامه‌ مذکور، از رئیس‌جمهور درخواست کردیم تا به وزارتخانه‌های اطلاعات و خارجه و همچنین سازمان میراث فرهنگی دستور دهند تا از دفن ریچارد فرای در استان اصفهان جلوگیری شود./

پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *