آخرین اخبار

یکی از مهم ترین دغدغه های نماینده

موضوع آب کشاورزی از ابتدای انتخاب نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی مهم ترین دغدغه ایشان بود که تا کنون اقداماتی فراوانی در این خصوص داشته است. سفر وزیر محترم نیرو به استان اصفهان که روز سه شنبه ۱۳۹۳/۱/۱۹انجام شد آقای حاجی را بر آن داشت […]

اشتراک گذاری
24 فروردین 1393
کد مطلب : 13362

IMG_1069 copy

موضوع آب کشاورزی از ابتدای انتخاب نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی مهم ترین دغدغه ایشان بود که تا کنون اقداماتی فراوانی در این خصوص داشته است.

سفر وزیر محترم نیرو به استان اصفهان که روز سه شنبه ۱۳۹۳/۱/۱۹انجام شد آقای حاجی را بر آن داشت تا برای دومین بار طی ۲۲ ماه دوره نمایندگی اش از حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مرخصی بگیرد (اولین بار نیز به علت سفر چهارم رئیس جمهور قبلی به استان اصفهان در سال ۹۲ بود) و ساعت ۵:۳۰ صبح  ازتهران به اصفهان بیاید و ساعت ۱۵:۱۵ نیز به تهران بازگردد و فقط در جلسه ای که با حضور آقای چیت چیان وزیر محترم نیرو در محل استانداری اصفهان برگزار می شد شرکت کند و از حقوق مردم زحمتکش حوزه انتخابیه خود در نحوه تقسیم آب دفاع کند.

آقای حاجی در سخنانی ضمن تشکر از آقای چیت چیان به خاطر حضور در استان اصفهان، به دعوت مجمع نمایندگان استان از آقای رئیس جمهور با موضوع آب اشاره کرد و گفت: آنچه این استان فقط از لحاظ آب شرب نیاز دارد ۵/۱۴ متر مکعب در ثانیه است که مردم ۵۹ شهر و ۴۰۰ روستا از مجموع ۱۳ شهرستان نیازمند این آب هستند و در حال حاضر ۵ میلیون نفر از جمعیت کل کشور از نظر آب در معرض خطر هستند.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما به هیچ چیز جز تونل در طرح بهشت آباد راضی نیستیم ادامه داد: سندی که در خصوص آب تنظیم شد کار بسیار خوبی بود ولی کار مهمتر این است که بر اجرای این سند استمرار داشته باشید و بتوانید مدیریت واحد را در زاینده رود حاکم کنید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم اعتبار ۴۳ میلیارد تومانی که اواخر سال گذشته به استان همجوار داده شده را تبعیض عنوان کرد و افزود: اگر به میزانی که به استان های همجوار اعتبار تخصیص داده اید به استان اصفهان هم اعتبار می دادید تونل سوم کوهرنگ به بهره برداری رسیده بود.

ایشان در خصوص نحوه تخصیص آب کانال نیز اعتراض کرد و افزود: چه کسی جواب کشاورزان زحمتکشی که ۵ سال است به آنها آب تخصیص داده نشده را می دهد؟ چه کسی جبران خسارت آنها را می کند؟ چه کسی اقساط وام های سر رسیده آنها را پرداخت می کند؟

IMG_1075 copy

 آقای حاجی با تأکید بر اینکه ما هیچ تبعیضی را هم در استان‏، بین شهرستان ها و هم بین استان اصفهان و دیگر استان ها نمی پذیریم افزود:این چه کارشناسی است که کارمطالعاتی۱۲ساله رادر یک ماه روی هوا میبرد ونظر خودش راتحمیل میکند؟ تونل بهشت آباد خط قرمز ما در استان است و اگر قرار باشد غیر از تونل برای این پروژه در نظر گرفته شود، اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *