آخرین اخبار

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تشریح کرد؛ متن کامل طرح دو فوریتی راهبرد جمهوری اسلامی در مقابله با مصوبه پارلمان اروپا

تهران – ایرنا – نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار و طراح طرح دو فوریتی «راهبرد جمهوری اسلامی ایران در مقابله با مصوبه پارلمان اروپا» گفت: این طرح دو فوریتی که تاکنون ۱۰۱ نماینده آن را امضا کرده اند، دارای یک مقدمه و یک ماده واحده است که ماده واحده آن هشت بند دارد. «حسینعلی حاجی دلیگانی» عضو […]

اشتراک گذاری
17 فروردین 1393
کد مطلب : 13269

تهران – ایرنا – نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار و طراح طرح دو فوریتی «راهبرد جمهوری اسلامی ایران در مقابله با مصوبه پارلمان اروپا» گفت: این طرح دو فوریتی که تاکنون ۱۰۱ نماینده آن را امضا کرده اند، دارای یک مقدمه و یک ماده واحده است که ماده واحده آن هشت بند دارد.

«حسینعلی حاجی دلیگانی» عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: در بند اول ماده واحده این طرح دو فوریتی آمده است که دولت موظف است نسبت به تجدیدنظر در روابط اقتصادی و سیاسی با کشورهای اروپایی که به مصوبه اخیر علیه ایران رای مثبت داده اند اقدام کند.

وی گفت: در بند ۲ این طرح نیز بیان شده است که هیچ مقام و هیات اروپایی نمی تواند بدون هماهنگی و اخذ مجوز از دولت ایران با افراد حقیقی و حقوقی ایرانی در ایران ملاقات و دیدار داشته باشند.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بند ۳ این طرح نیز بیان شده است که نظر به این که آشکار شده مدعیان حقوق بشر اروپایی حامیان قاچاقچیان مواد مخدر هستند و ملت ایران در سی سال گذشته در راه مبارزه با توزیع و ترانزیت مواد مخدر به اروپا بیش از ۱۵ هزار شهید و جانباز تقدیم کرده، دولت موظف است نسبت به اخذ هزینه و خسارات ناشی از مبارزه با ترانزیت مواد مخدر، اقدام لازم را به عمل آورد.

وی ادامه داد: براساس بند ۴ ماده واحده این طرح دو فوریتی از آنجایی که دایر شدن هر نوع لانه جاسوسی مقدمه ای برای دخالت و فتنه انگیزی است دولت از دایر شدن هر دفتری از سوی پارلمان اروپا و یا سازمان های مدعی حقوق بشر ممانعت به عمل آورد.

وی گفت: براساس بند پنج ماده واحده این طرح نیز تا زمانی که از یک سو فرهنگ و حقوق اسلامی و انسانی از سوی مجامع بین المللی غربی نادیده گرفته می شود و از سوی دیگر سیاست یک بام و دو هوا در برخورد با مقوله حقوق بشر حاکم بر مصوبات آنان است، دولت نسبت به همکاری با کمیسیون حقوق بشر تجدیدنظر لازم را به عمل آورد.

حاجی دلیگانی اظهارداشت: براساس بند ۶ ماده واحده این طرح نیز دولت موظف است هر برخورد و کنترلی که از سوی کشورهای اروپایی برای ورود و خروج مقامات، مسوولین و اتباع ایرانی اعمال می گردد در هنگام ورود و خروج مقامات، مسوولین و اتباع همان کشور در مبادی ورودی و خروجی کشور اعمال شود.

وی خاطرنشان کرد: براساس بند ۷ ماده واحده این طرح نیز دولت موظف است هزینه کامل میزبانی بیش از سه میلیون آواره به کشور را از مراجع بین المللی پیگیری و اخذ کند.

وی ادامه داد: براساس بند ۸ و پایانی ماده واحده این طرح دو فوریتی دولت موظف است گزارش اقدامات انجام شده در خصوص این مصوبه را هر سه ماه یکبار به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارائه کند.

به گفته وی، تاکنون ۱۰۱ نماینده این طرح دو فوریتی را امضا کرده اند که سید عبدالکریم هاشمی، سید شریف حسینی، ضرغام صادقی، سید بهلول حسینی، محمدرضا امیری، حبیب الله آقاجری، پاپی زاده، امیرعباس سلطانی، علی ایرانپور، حسن خسته بند، سیدحسن علوی، دوگانی، محمد سلیمانی، حسین نیازآذری، عباس مقتداریی، جبار کوچکی نژاد، عنایت الله هاشمی از جمله امضا کنندگان این طرح هستند.

سیام(۴)**۹۱۲۱**۹۱۳۲**۱۵۷۲

 

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *