آخرین اخبار

حاجی‌دلیگانی در گفت‌و‌گو با تسنیم: دولت در بحث اقتصاد مقاومتی باید نگاه به داخل را در اولویت قرار دهد

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: جوهره ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نگاه به توانمندی‌های داخل و ظرفیت‌های بومی است و در این زمینه دولت باید نگاه به داخل را اولویت خود قرار دهد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه […]

اشتراک گذاری
17 فروردین 1393
کد مطلب : 13265

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: جوهره ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نگاه به توانمندی‌های داخل و ظرفیت‌های بومی است و در این زمینه دولت باید نگاه به داخل را اولویت خود قرار دهد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه دولت و مجلس باید به کمک هم و با پشتیبانی مردم به فکر اجرایی کردن بندبندهای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باشند، اظهار داشت: در سال گذشته چون جابجایی دولت‌ها را داشتیم به هر حال ممکن بود تحقق حماسه اقتصادی به صورت صددرصد محقق نشود، اما امسال باید وضعیت مطلوبی را برای حرکت کشور به سمت حماسه اقتصادی فراهم کنیم.

وی افزود: در مسیر حرکت به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی نباید این موضوع را با برخی مباحث اشکال‌دار خلط دهیم و یا اینکه بخواهیم آن را با اقتصاد ریاضتی مقایسه کنیم که از اساس کار اشتباهی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه جوهره ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نگاه به توانمندی‌های داخل و ظرفیت‌های بومی است، تصریح کرد: شاهدیم دولت در این زمینه بیش از حد به خارج توجه دارد و قصد دارد به هر طریقی که شده از طریق منابع آزاد شده اقتصاد خود را سروسامان دهد. البته که باید منابع بلوکه شده آزاد شوند، اما همه بر این نظر که توجه صرف به خارج نمی‌تواند مشکلات اقتصادی داخل را حل کند اتفاق نظر دارند و بنابراین باید به ظرفیت‌های درونی خود توجه داشته باشیم.

حاجی‌دلیگانی در پایان خاطرنشان کرد: به شدت نگران اجرایی نشدن شعار سال که رهبری نام آن را اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی گذاشته‌اند هستیم. همه باید تلاش کنند فرمایشات رهبر انقلاب فقط در حد شعار باقی نماند. با عزم ملی و مدیریت جهادی به دنبال اجرایی کردن سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب باشیم تا کشوری مستقل و وابسته به توانمندی‌های خود در زمینه اقتصاد داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *