آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در اخطار قانون اساسی: دیدارهای برخلاف شأن دیپلماتیک چه زمانی متوقف می‌شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دیدارهای برخلاف شأن دیپلماتیک چه زمانی متوقف می‌شود ، گفت: تا کنون هیچ اقدامی برای جلوگیری از دیدار هیأت های پارلمانی با سران فتنه صورت نگرفته است. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (شنبه ۲۴اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، […]

اشتراک گذاری
24 اسفند 1392
کد مطلب : 12960
وزیرکار
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دیدارهای برخلاف شأن دیپلماتیک چه زمانی متوقف می‌شود ، گفت: تا کنون هیچ اقدامی برای جلوگیری از دیدار هیأت های پارلمانی با سران فتنه صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (شنبه ۲۴اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطار قانون اساسی گفت: اولین اخطار مربوط به اصل ۶۷ است که همه ما قسم یاد کردیم که همواره حافظ استقلال کشور باشیم و همچنین اصل ۱۵۲، ۱۵۳ و ۱۵۴ که تصریح می کند ما بایستی از استقلال کشور حفاظت کرده و نه سلطه گر و نه زیر بار سلطه دیگران قرار بگیریم.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در احادیث داریم که یک مسلمان و یک مؤمن از یک جا دو بار گزیده نمی شود اما علی رغم این حدیث شاهد هستیم که کمتر از ظرف دو ماه که از ورود هیأت پارلمانی اروپا به ایران می گذرد در یک اقدامی که برخلاف همه شئونات دیپلماتیک است با دو نفر که وطن فروشی آنها به همه تأیید شده است دیدار کرده و بعد از آن و پس از ورود اشتون به ایران وی دزدانه دیدارهای اینچنینی را انجام می دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: در اینجا می خواهم سؤال کرده و به وزارت امور خارجه، وزارت اطلاعات و وزارت کشور تذکر دهم که حد این گونه اقدامات کجاست اگر مجددا هیأتی دیگر پس از ورود به ایران چنین حرکتی را انجام دهند چه اقداماتی انجام می دهیم تا اکنون دو بار شاهد اینگونه رفتارهای غیر دیپلماتیک بوده ایم اما هیچ اقدام مناسبی برای جلوگیری از تکرار آنها صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ما واقعا جوابی برای موکلین نداریم از شما استدعا دارم که براساس ماده ۱۱۰ در این جهت به مسئولین تذکرات لازم را بدهید./

پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *