آخرین اخبار

درگفت وگوی شفاف باحسینعلی حاجی دلیگانی،عضوکمیسیون بودجه مجلس مطرح شد شکوفایی اقتصادی ایران با اجرایی شدن بیانات مقام معظم رهبری درباب اقتصادمقاومتی

درصورتی که بیانات رهبری توسط مسئولین اجرایی شده و محدودبه آیین نامه و بخش نامه نشده و بررفتار و عملکرد مسئولین و مردم تاثیرگذارباشد، ایران به سمت شکوفایی اقتصادی پیش می رود. شفاف:مقام معظم رهبری دردیدارباجمعی ازفعالان ومسئولین اقتصادی،اجرایی شدن اقتصادمقاومتی را نیازمند مدیرت جهادی دانستند و افزودند که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مجموعه‌ای دقیق و […]

اشتراک گذاری
21 اسفند 1392
کد مطلب : 12938

درصورتی که بیانات رهبری توسط مسئولین اجرایی شده و محدودبه آیین نامه و بخش نامه نشده و بررفتار و عملکرد مسئولین و مردم تاثیرگذارباشد، ایران به سمت شکوفایی اقتصادی پیش می رود.

شفاف:مقام معظم رهبری دردیدارباجمعی ازفعالان ومسئولین اقتصادی،اجرایی شدن اقتصادمقاومتی را نیازمند مدیرت جهادی دانستند و افزودند که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مجموعه‌ای دقیق و مستحکم است که گرایش به آن محدود به ایران نمی شود و در سال‌های اخیر با توجه به بحران اقتصادی جهانی، بسیاری از کشورها با توجه به شرایط و ساختارهای درونی خود به دنبال مقاوم‌سازی اقتصاد هستند.

حسینعلی حاجی دلیگانی،عضوکمیسیون بودجه مجلس، درگفت وگو باسایت شفاف بیانات مقام معظم رهبری را چراغ راه مسئولین درحوزه اقتصاد خواندوگفت: ایران در شرایط خاص اقتصادی قراردارد و ضرورت ایجاب می کند که دراین وضعیت کارجهادی همراه با تلاش و وجدان کاری بالا در اولویت برنامه های کشوری قراربگیرد.

دلیگانی افزود: دراقتصاد مقاومتی اصطلاحاتی مانند”به من چه ” وبی مسئولیتی وجود ندارد،دراین حوزه همه خود را مسئول می دانند مردم و مسئولین ایثارمی کنند و ساعات کاری محدود به زمان اداری نمی شود و همه تا آنجایی که درتوان دارند فعالیت کرده و جوابشان به کار بله است.

عضوکمیسیون بودجه مجلس معتقداست که در اقتصاد مقاومتی زمان صرف اجرایی کردن اولویت ها می شود و تمام فعالیت ها رنگ جهادی گرفته و مردم نیز روحیه جهادی خود راتقویت می کنند.

به گفته نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار، متاسفانه درایران صنعتگران،تولیدکنندگان و رسانه ها بیشتر به جنبه های تبلیغاتی و رسانه ای اقتصاد مقاومتی توجه می کنند و عمق و اهمیت این موضوع را در پیشرفت کشور تحلیل و بررسی نمی کنند.

دلیگانی ضمن اشاره به بحث تحریم ها و تاثیرات آن بر اقتصاد کشور گفت: قبل از اعمال تحریم ها علیه ایران ۹۵ تا ۹۹ درصد از واحدهای تولیدی دربخش های مختلف ازجمله خودرو اعلام می کردند که درزمینه تخصصی خود خودکفا شده اند اما با اعمال تحریم ها مشخص شد که حوزه اقتصادی کشور با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند و آماردقیقی دراین حوزه وجودندارد.

این عضوکمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی درادامه اظهارداشت: باید با تاسی به بیانات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی که سومین شاخصه این نوع از اقتصاد است، تلاش کنیم تا نگاهمان را نسبت به ظرفیت های داخل افزایش داده و خوداتکا باشیم.

وی به مساله بنزین تولید داخل اشاره کرد و افزود: وقتی می توانیم در داخل کشوربنزین تولید کنیم و ظرفیت آن رانیز داریم چراباید نفت خام خود را به دیگر کشورها فروخته و از آنها بنزین دریافت کنیم درواقع ما بااین اقدام اشتباه فرصت های شغلی داخل را ازبین برده و برای دیگر کشورها اشتغال ایجاد می کنیم.

دلیگانی ضمن انتقاد به رویکرد اشتباه دولت درزمینه تولید فراوان ماشین و در مقابل کاهش میزان فعالیت ها پالایشگاه ها برای تولید بنزین گفت: ما تولید را بالا می بریم اما خوراک کافی برای ماشین ها نداریم و دراین زمینه هم تلاشی نمی کنیم.

حاجی دلیگانی درپایان گفت وگو با تاکید بر بیانات سازنده و امید بخش مقام معظم رهبری درحوزه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد:درصورتی که بیانات رهبری توسط مسئولین اجرایی شده ومحدود به آیین نامه و بخش نامه نشده و بررفتار و عملکرد مسئولین و مردم تاثیرگذارباشد، ایران به سمت شکوفایی اقتصادی پیش می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *