آخرین اخبار

آب سد جگین به روی کشاورزان برخواری باز شد.

۴روز بود که آب سد جگین به روی کشاوزانی که از منطقه برخوار به استان هرمزگان (بندر جاسک) برای کشاورزی و استحصال روزی حلال رفته بودند بسته شده بود و ۱۵۰۰ هکتار اراضی زیر کشت آنان به اضافه ۱۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزان محلی در حال از بین رفتن بود. همین در دسترس بودن مسئول به […]

اشتراک گذاری
21 اسفند 1392
کد مطلب : 12932

جگین

۴روز بود که آب سد جگین به روی کشاوزانی که از منطقه برخوار به استان هرمزگان (بندر جاسک) برای کشاورزی و استحصال روزی حلال رفته بودند بسته شده بود و ۱۵۰۰ هکتار اراضی زیر کشت آنان به اضافه ۱۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزان محلی در حال از بین رفتن بود. همین در دسترس بودن مسئول به فریاد آنان رسید. در بیابان یکی از کشاورزان تماس با آقای حاجی به فکرش رسید.

پس از اظهار نگرانی بلافاصله پیگیری موضوع تمام مشغله وکیل مردم شد. از تماس با وزیر جهاد کشاورزی شروع کرد استاندار هرمزگان استاندار اصفهان آقای زرگر معاون وزیر نیرو هاشمی نخل ابراهیمی نماینده مردم  مدیر جهاد کشاورزی استان هرمزگان مدیر جهاد کشاورزی جاسک و خلاصه تمامی افراد مسئول در این رابطه را هوشیار کرد که: به داد کشاورزان مهاجری برسید که برای به دست آوردن روز حلال هزاران کیلومتر با خانواده خود فاصله دارند و چند ماهی دوری از خانه و گرگا و سرما را متحمل می شوند تا ضمن رونق تولید و کشاورزی لقمه نانی برای خانواده خود ببرند اکنون پس از چند ماه تلاش محصول آنان در حال از بین رفتن است و … .

و بالاخره تلفن آقای حاجی به صدا در می آید آن طرف خط مسئول سد جگین بندر جاسک است مژده می دهند که آب باز شد.

و خدا کند که کشاورز خسته محصولش از بین نرفته باشد …  خدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *