آخرین اخبار

اشتون اختیاری از خود ندارد

نماینده مردم شاهین شهر و میمه/برخوار درمجلس نهم گفت: ما با اصل سفر و ارتباط و تعامل نه تنها مخالف نیستیم، اما باید در این ارتباط‌ها بر اساس منافع ملی خودمان گام برداریم. به گزارش شهدای ایران ،حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در اصفهان پیرامون نخستین سفر کاترین اشتون مسئول سیاست […]

اشتراک گذاری
19 اسفند 1392
کد مطلب : 12905

نماینده مردم شاهین شهر و میمه/برخوار درمجلس نهم گفت: ما با اصل سفر و ارتباط و تعامل نه تنها مخالف نیستیم، اما باید در این ارتباط‌ها بر اساس منافع ملی خودمان گام برداریم.

به گزارش شهدای ایران ،حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در اصفهان پیرامون نخستین سفر کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران و همچنین سفر وی به همراه هیئت‌های همراه از جمله هیئت‌های لهستانی و اسپانیایی به اصفهان، به بیان و تشریح مهم‌ترین دستاوردهای آن پرداخت.

وی بیان داشت: ما با اصل سفر و ارتباط و تعامل نه تنها مخالف نیستیم، بلکه کاملاً موافق و حتی تشویق‌کننده هستیم، البته اصل بر این است که ما باید در این ارتباط‌ها بر اساس منافع ملی خودمان گام برداریم.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه/برخوار در مجلس نهم تصریح کرد: روابط ما با دنیا و نمایندگان دنیا باید بر اساس حکمت، مصلحت و عزت ملی باشد اما شخصیت افرادی چون کاترین اشتون به ما نشان داده است که آنها آدم خودشان نیستند و بر مسیر منافع دیگران قدم برمی‌دارند.

وی افزود: متأسفانه تجربه به ما ثابت کرده است که نمایندگان اتحادیه اروپا و الخصوص و کاترین اشتون و امثال آن از خود اختیاری نداشته و در پی تأمین منافع دولت‌های دیگر هستند، چنانچه آنها می‌توانستند از خود اختیار داشته و بر اساس منطق، انصاف و وجدان خودشان رفتار و قضاوت کنند، ما شاهد هیچ مشکل و معضلی نبودیم.

حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه نسبت به این سفر خوش‌بین نیستم اضافه کرد: این افراد و دیگر نمایندگان اروپایی در آمد و شد‌های خودشان به دنبال زدن پل به افراد خودباخته فرهنگ برهنه غرب در داخل هستند.

وی ابراز کرد: ورود افرادی چون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هیئت‌های همراه  حتماً برای ما دستاوردهایی دارد اما به شرط آنکه آنها عینک موضع خود را نسبت به ملت ایران عوض کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس نهم اظهار کرد:  تجربه به ما ثابت کرده است که این افراد در راه بازگشت به اروپا  همیشه برخلاف آنچه دیده‌اند و شنیده‌اند بیان می‌کنند و هرگز پیام ملت آزاده و مستقل و با نشاط ایران را انعکاس نمی‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *