آخرین اخبار

همنشینی با مردم خوب محله گلدیس شاهین شهر

بانگ اذان مغرب دوشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۱۳از مسجد صاحب الزمان (عج) محله گلدیس شاهین شهر در آسمان طنین انداز شده بود که نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی جهت همنشین شدن با اهالی این محله در این مسجد حضور یافت. اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت […]

اشتراک گذاری
15 اسفند 1392
کد مطلب : 12803

IMG_8133 copy

بانگ اذان مغرب دوشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۱۳از مسجد صاحب الزمان (عج) محله گلدیس شاهین شهر در آسمان طنین انداز شده بود که نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی جهت همنشین شدن با اهالی این محله در این مسجد حضور یافت.

اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام و المسلمین صادقی امام جماعت محترم این مسجد اولین برنامه بود.

سپس آقای حاجی در سخنانی ضمن تشریح برنامه همنشینی با مردم به ارائه گزارشی از کمیسیون تلفیق و بودجه ۹۳ کل کشور پرداخت.

ایشان موضوع بیمه کارگران ساختمانی را یک مشکل در سال ۹۳ دانست و افزود: در سال ۹۱ مراجعات و شکایت بسیاری جهت پرداخت هزینه بیمه کارگران ساختمانی داشتیم که مردم را نا راضی کرده بود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۳ کل کشور اضافه کرد: به دلیل عضویت در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۲ طی پیشنهادی که به تصویب رسید پرداخت این هزینه را از عهده متقاضیان برداشتیم و از محل دیگری تأمین درآمد کردیم که به بیمه کارگران ساختمانی هم لطمه ای وارد نشود.

وی ادامه داد: متأسفانه دولت در بودجه ۹۳ این مشکل را نادیده گرفت و این بند از بودجه ۹۲ را در لایحه بودجه سال ۹۳ به مجلس ارائه نداد. بنده به همراه تعدادی از همکارانم این بند را در صحن علنی مجلس پیشنهاد دادیم و مشکلات را بیان نمودیم ولی باز هم با مخالفت دولت به تصویب نرسید. البته بنده طی نامه ای به رئیس محترم جمهور و رئیس محترم مجلس شورای اسلامی مشکلات پیش رو را متذکر شدم و خواستم در راستای رفع مشکلات مردم تدبیری بیندیشند.

آقای حاجی یکی از اصلی ترین وظایف نماینده را احقاق حقوق مردم و جلوگیری از ضایع شدن حق آنان دانست و افزود: پس از رفع ایرادات شورای محترم نگهبان از لایحه بودجه ۹۳ کل کشور و تصویب بودجه روز ۱۳۹۲/۱۱/۳۰کار غیر قانونی در مجلس اتفاق افتاد و آن این بود که کمیسیون تلفیق که تشکیل شدن آن هیچ وجاهت قانونی نداشت جلسه ای برگزار نمود و اقدام به تغییر برخی از ارقام بودجه کردند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن تأکید بر غیر قانونی بودن این جلسه اظهار داشت: بنده به عنوان نماینده شما مردم شریف باید از این عمل غیر قانونی جلوگیری می کردم به همین سبب اخطار قانون اساسی دادم، البته در مرحله اول رئیس وقت جلسه اجازه نداد که منجر به اعتراض بنده شد ولی پس از باز شدن میکروفن ضمن اخطار خواستار لغو مصوبات این جلسه شدم که رئیس وقت مجلس قول رسیدگس به این موضوع را داد.

ایشان به جلسه غیر علنی ۱۳۹۲/۱۲/۶اشاره نمود و افزود: روز سه شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۶در جلسه غیر علنی رئیس محترم مجلس لغو مصوبات این جلسه را اعلام کرد که یکی از این مصوبات اضافه شدن ۵۰۰ میلیارد تومان به مالیات استان اصفهان بود که خوشبختانه ما توانستیم از این افزایش نا عادلانه که موجب فشار بر اقشار جامعه میشد جلوگیری کنیم.

آقای حاجی به یکی از مطالبات مردمی که آن اختلاف حقوق حتی در یک سازمان یا اداره بود اشاره کرد و گفت: در ۱۳۹۲/۱۱/۳۰تذکر شفاهی نیز داشتم که خطاب به رئیس محترم جمهور و وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی اخلاف حقوق بین کارگران قراردادی یا به اصطلاح شرکتی را با همکاران خود که رسمی هستند را تذکر دادم و گفتم چرا باید مدیرانی باشند که میلیونی حقوق می گیرند و کارگران همان شرکت یا سازمان حقوق ۵۰۰ هزار تومانی می گیرند و از رئیس محترم جمهور خواستم در رفع این تبعیض لایحه ای به مجلس ارائه دهند.

IMG_8136 copy

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از حضور با شکوه و مسئولانه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن یاوه گویی و گنده گویی های استکبار را علت این حضور دانست و از تیم مذاکره کننده هسته ای خواست تا تذکرات رهبری را نصب العین خود قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *