آخرین اخبار

آقای دکتر زرگر پور: کار آقای حاجی در خصوص جلوگیری از افزایش مالیات استان قابل تقدیر است شما بعداّ می فهمید.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی صبح پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۸در مراسم تکریم و معارفه فرماندار جدید شهرستان شاهین شهر و میمه شرکت کرد. آقای حاجی ضمن خیر مقدم به آقای دکتر زرگرپور استاندار محترم استان اصفهان از مردم شریف ایران اسلامی به خاطر خلق حماسه راهپیمایی ۲۲ […]

اشتراک گذاری
11 اسفند 1392
کد مطلب : 12740

IMG_7792 copy

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی صبح پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۸در مراسم تکریم و معارفه فرماندار جدید شهرستان شاهین شهر و میمه شرکت کرد.

آقای حاجی ضمن خیر مقدم به آقای دکتر زرگرپور استاندار محترم استان اصفهان از مردم شریف ایران اسلامی به خاطر خلق حماسه راهپیمایی ۲۲ بهمن تشکر کرد و گفت: این راهپیمایی دو پیام اساسی داشت که یکی استقامت بود و دیگری وحدت.

ایشان گستاخی و حرف های بی منطق و بی ادابانه آمریکا را طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب علت حضور پرشور مردم دانست و افزود: حضور گرم مردم در راهپیمایی این بود که بگویند که ما هستیم.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط رهبر عظیم الشأن را در دقیق ترین زمان از مقطع انقلاب اسلامی عنوان و اضافه کرد: رویکرد اصلی این پیام نگاه به درون و توانمندی ها و ظرفیت هاست.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به برگزاری چنین مراسماتی گفت: مهم این است که هر کدام در هر لحظه در هر مسئولیتی هستیم آنچه که می توانیم برای مردم و نظام اسلامی انجام بدهیم و مهم این است که توجه داشته باشیم که خدا میبیند و باید بدانیم شأن همه کسانی که مسئولیت می گیرند خدمت به مردم است.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به وظیفه خطیر نمایندگی مردم اشاره نمود و اظهار داشت: وظیفه نماینده این است که حرف مردم را بزند آنچه که به مصلحت مردم و کشور و نظام مقدس اسلامی هست بایستی بگوید.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۳ کل کشور به بیمه کارگران ساختمانی که در لایحه بودجه ۹۲ از عهده متقاضیان خارج شده بود اشاره نمود و گفت: دولت در لایحه بودجه ۹۳ این بند را به مجلس ارائه نداد و در مجلس هم پیشنهادی که ارائه کردیم تصویب نشد و بنده طی نامه ای به رئیس محترم جمهور و رئیس محترم مجلس شورای اسلامی معضلاتی که برای مردم و جامعه در پیش رو هست را هشدار دادم و خواستار حل مشکل مردم شدم.

آقای حاجی ضمن تأکید بر غیر قانونی بودن جلسه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۳ که در تاریخ ۳۰/۱۱/۱۳۹۲ تشکیل شد افزود: همان روز خواستار اخطار قانون اساسی در صحن علنی شدم ولی رئیس وقت جلسه اجازه نداد و چون حق مردم ضایع شده بود ایستادم تا میکروفن را باز کردند و گفتم با توجه به اینکه بررسی بودجه به اتمام رسیده است تشکیل این جلسه هیچ گونه وجهه قانونی نداشته و در جلسه غیر علنی سه شنبه ۶/۱۲/۱۳۹۲ رئیس مجلس شورای اسلامی صحت این موضوع اعلام کرد و مصوبات جلسه مذکور لغو شد که یکی از مصوبات آن جلسه اضافه شدن ۵۰۰ میلیارد تومان به مالیات استان اصفهان بود و از حق مردم استان دفاع کردم.

ایشان به بعضی از مشکلات توزیع سبد کالا نیز اشاره ای داشت و افزود: به عنوان نماینده مردم وظیفه بنده این بود که این مشکلات را منتقل کنیم و به آقای رئیس جمهور هم حضوری و هم به صورت کتبی بیان کردم.

آقای حاجی در ادامه سخنان خود به بیان مشکلات شهرستان پرداخت و خطاب به استاندار محترم ایجاد آرامستان اصفهان را در همجواری شاهین شهر کاری اشتباه عنوان و ضمن تأکید بر نارضایتی مردم و طومارهای مردمی ادامه داد: آقای استاندار از شما می خواهم برند شاهین شهر را حفظ کنید. چرا سهم این شهر باید چرمشهر و صنایع آلاینده و الان آرامستان باشد و واحد های درآمد زا و اشتغال زا به سمت جاهای دیگری برود.

آقای حاجی پیگیری خود و توقف این طرح را در زمان استاندار قبلی را یاد اوری نمود و از آقای زرگر پور استاندار محترم خواست تا از انجام این کار جلوگیری نماید.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم نارضایتی مردم در خصوص تخصیص آب کانال را خاطر نشان و اظهار داشت: به مردم گفته اند وام بگیرید و آبیاری مکانیزه انجام دهید و پنج سال است که لوله و اتصالات آبیاری را زیر خاک کرده اند و جز هوا در این لوله ها نرفه است و چند سال هست باز پرداخت وام های آنها سر رسیده است.

آقای حاجی با یادآوری ارسال پیامک های مردم برای استاندار محترم  معاونین ایشان و معاون وزیر نیرو در امور آب و مسئولین ذیربط گفت: در سال گذشته استان اصفهان به این منطقه بی عدالتی کرد شورای تأمین استان بسیار بد عمل کرد در تخصیص آب عدالت را رعایت نکردند و به بعضی از مناطق آب تخصیص دادند و به این منطقه قطره ای هم ندادند. مردم ما هنگامی که نباشد انتظاری ندارند ولی موقعی که آب وجود دارد انتظار عدالت دارند.

ایشان تلاش آقای استاندار جهت تهیه سندی در این خصوص را کار بزرگی عنوان کرد و افزود: سندی هم ما پیگیر بودیم و انتظار ما این است که براساس این سند عمل شود. عدالت در تخصیص آب و حق عدم کشت به علت عدم تأمین آب توسط دولت از بند های این سند است که ما خواهان اقدام بر اساس این سند هستیم و از بانک کشاورزی نیز خواسته شده فشار را از مردم بردارد.

عدالت در نگاه به شهرستان نکته دیگری بود که نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر آن اضافه نمود: ما نشنه عدالت هستیم. این شهرستان را به عنوان شهرستان برخوردار بیان می کنند ولی آقای استاندار این طور نیست شما محله های محروم شاهین شهر را ببینید پنج شنبه ها که ما ملاقات مردمی داریم بیایید و صحبت های مردم را بشنوید شهرها و بخش های شهرستان را ببینید چطور عنوان برخوردار را به این شهرستان می دهند؟

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن بیان کمبود فضاهای آموزشی به موضوع آلایندگی و سؤال خود از وزیر محترم نیرو و وزیر محترم نفت نیز اشاره کرد و ادامه داد: روزانه ۴۰۰ تن مواد آلاینده فلزی بر سر مردم می ریزد. باید نیروگاه را به اصلاح سوخت و فیلتر گذاری الزام کنیم و سلامت مردم را مهم بداینم و بیشتر به آن توجه کنیم.

سخنگوی فراکسیون کارشناسی طرح ها و لوایح مجلس توافق با وزیر محترم ورزش و جوانان در خصوص ایجاد زمین ورزشی چمن را بیان نمود و گفت: توافق نامه سه جانبه ای با وزیر محترم و شهرداری شاهین شهر به امضاء رساندیم که مقرر شد یک سوم را وزیر محترم تأمین نماید و یک سوم را شورا و شهرداری به عهده گرفتند که عمل نمود و بخشی دیگر هم خیرین مردم و بودجه ملی هست که از استاندار محترم خواستار مساعدت هستیم.

آقای حاجی در ادامه سخنان خود مشکل بیست ساله آب شرب شهر گز و مشکلات ایجاد شبکه فاضلاب را نیز یاد آوری نمود و افزود: خط لوله ای جهت آب شرب شهر گز ایجاد شده که برای اتمام آن نیازمند مساعدت جنابعالی هستیم و در بعضی از شهرهای ما ۱۵ سال است که جهت ایجاد فاضلاب پول پرداخت کرده اند و هنوز انجام نشده است.

قست دوم سخنان آقای حاجی درخصوص مشکلات بخش میمه بود.

ایشان مهاجرت از این بخش را معضل اصلی منطقه دانست و افزود: تنها صنعتی که در این بخش تا به حال ایجاد شده صنعت سنگبری ها هست که این صنعت هم از نیروی داخلی استفاده نمی کند و جوانان این بخش در حال مهاجرت هستند و ایجاد اشتغال پایدار یک ضرورت برای این بخش است.ایجاد ناحیه صنعتی گلستان که مصوبه آن اخذ شده و ارتقاء ساختاری این بخش جهت پیشرفت این منطقه یک ضرورت دارد.

ایجاد اشتغال و ایجاد منطقه ویژه هوایی و اقدامات صورت گرفته در این خصوص ‏استفاده از نیروهای داخلی جهت مدیران ادارات  تفویض اختیار به روسای ادارات برگزاری دور اول سفیران خدمت و همچنین برگزاری دور دوم این طرح از نکات دیگری بود که عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به آن پرداخت.

در پایان آقای حاجی ضمن تشکر از آقای هادی زاده و زحمات ایشان برای شهرستان و آرزوی توفیق و موفقیت برای ایشان برای آقای بصیری فرماندار جدید آروزوی موفقت کرد.

آقای زرگر پور استاندار محترم استان اصفهان نیز در سخنانی ضمن ادای احترام به شهدای والا مقام خانواده محترم شاهد جانبازان وایثارگران این شهرستان به نام گذاری سال ۹۲ توسط مقام معظم رهبری به عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی اشاره کرد و گفت: با حضور با شکوه مردم در انتخابات ۲۴ خرداد و راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه سیاسی شکل گرفت و با ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط رهبر عظیم اشأن انقلاب حماسه اقتصادی نیز کلید خورد و این نشان دهنده بینش ژرف و عمیق اعتقاد و اعتماد رهبر به امت و بر آورد درست مقام معظم رهبری از شرایط روز و شرایط کشور و انتظارات مردم است.

ایشان به تغییر مدیران در استان اشاره کرد و گفت: بنده از روز اولی که مسئولیت این استان را به عهده گرفتم به عنوان استاندار عرض کردم که اصل برایمان پایداری مدیران هست چرا که از تجربه و توان برخوردار هستند و فقط عرض کردم که نیرو ها بر اساس خواست و مطالبه مردم بایستی چهار خصوصیت داشته باشد.

استاندار محترم اصفهان اعتدال را به عنوان آنچه که مردم روی آن تأکید کردند و مطالبه اصلی آنها بود تخصص و کارآیی که از عقلانیت و کارآیی سرچشمه می گیرد تعامل همکاری هماهنگی  وهم افزایی را از خصوصیاتی دانست که یک مدیر باید داشته باشد.

دکتر زرگر پور انتظار مردم را در خصوص تغییر و تحول و فضای جدید را یک اصل مهم دیگری دانست و ادامه داد: قسمت اعظم فرماندارانی که در حال کار هستند همه فرماندارانی کاردان هستند ولی مردم انتظار تغییر دارند و این در قالب جابجایی انجام می شود و این اصل با اصل قبلی هیچ مغایرتی ندارد.

ایشان به مشکلاتی که آقای حاجی مطرح کردند اشاره و گفت: مشکلات زیادی در منطقه وجود دارد که در شأن مردم نیست که باید حل کرد.

آقای زرگر پور به تخصیص بودجه های ملی به استان و پرداخت مالیات استان نیز اشاره نمود و گفت: خدا پدر و مادر آقای حاجی را بیامرزد که امسال نگذاشت رشد مالیات استان افزایش یابد و عددش بالا برود واقعاَ کار ایشان قابل تقدیر است شما بعداّ می فهمید.

در پایان این مراسم از زحمات آقای هادی زاده تشکر و قدردانی شد و آقای بصیری حکم سرپرست فرمانداری خود را از دستان استاندار محترم دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *