آخرین اخبار

حسینعلی حاجی در گفت و گو با تبسم خبر داد :کاهش۵۰۰ میلیارد تومانی مالیات استان اصفهان

نماینده مردم شاهین شهرومیمه، برخوار گفت : برهمین مبنا با کاهش ۵۰۰ میلیاردی مالیات میزان درآمد مالیاتی استان از ۴۰۰۰ به ۳۵۰۰ میلیارد کاهش پیدا کرد. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهرومیمه، برخوار در گفت و گو با    شبکه خبری تبسم    گفت : یکی از جداول درآمدی دولت در سال ۹۳ جدول درآمد مالیات […]

اشتراک گذاری
07 اسفند 1392
کد مطلب : 12678

112

نماینده مردم شاهین شهرومیمه، برخوار گفت : برهمین مبنا با کاهش ۵۰۰ میلیاردی مالیات میزان درآمد مالیاتی استان از ۴۰۰۰ به ۳۵۰۰ میلیارد کاهش پیدا کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهرومیمه، برخوار در گفت و گو با    شبکه خبری تبسم    گفت : یکی از جداول درآمدی دولت در سال ۹۳ جدول درآمد مالیات است که بر اساس این موضوع در لایحه بودجه ۹۳ در جدول درآمد از بخش مالیات  با مشخص شدن سهم هر استان مبلغ  ۴۸ هزار میلیارد تومان  درآمد از بخش مالیات پیش بینی شده است.

وی سهم درآمد مالیات در بودجه سال ۹۲  استان اصفهان ۳۰۰۰ میلیارد  دانست و گفت :  با افزایش ۱۰۰۰ میلیارد ی به سهم  درآمد مالیات استان ،  به ۴۰۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد و پیش بینی دولت درلایحه بودجه ۹۳  بوده است .

حاجی دلیگانی با اشاره به پیشنهاد ارائه شده  در کمیسیون تلفیق ، مبنای محاسبه مالیات در استان ها در سال ۹۳  را پس بررسی اعداد وصولی مالیات هر استان در سال های ۹۰-۹۱-۹۲ دانست و گفت :  براساس درآمد و درصد ، به میزان درآمد کل کشور و  به همان درصد در سال ۹۳ درآمد مالیات  هر استان افزایش یافت.

 نماینده مردم شاهین شهرومیمه، برخوار افزود : برهمین مبنا با کاهش ۵۰۰ میلیاردی مالیات میزان درآمد مالیاتی استان از ۴۰۰۰ به ۳۵۰۰ میلیارد در لایحه بودجه ۹۳ در جدول اصلاحی مصوب گردید.

وی با اشاره به پیشنهاد چند تن از اعضای کمیسیون تلفیق در ۳۰ بهمن ماه در خصوص بازگشت جدول درآمد مالیاتی اصلاحی به لایحه دولت ، تشکیل جلسه کمیسیون تلفیق بعد از رای گیری نهایی بودجه ۹۳ کل کشور در صحن علنی را خلاف قانون اعلام و با تذکر اصل ۵۲ قانون اساسی گفت :عمر کمیسیون تلفیق با تصویب بودجه در صحن مجلس در ۲۰ بهمن ماه به پایان رسید و تشکیل کمیسیون تلفیق در صورت مغایر بودن مصوبات از سوی شورای نگهبان جنبه قانونی دارد .

حاجی دلیگانی افزود : درهمین راستا با قرائت تذکر ۴۵ آئین نامه  در صحن مجلس شورای اسلامی و همراهی دیگر نمایندگان با نماینده مردم شاهین شهرومیمه، برخوار فرایند قانونی توسط هیات رئیسه مجلس بررسی  و  ۶ اسفندماه جدول درآمد مالیات اصلاحی  در صحن مجلس به رای و مورد تصویب  نمایندگان گردید .

وی افزود : مبلغ پانصد میلیارد تومان افزایش مالیاتی که برای استان اصفهان در جدول لحاظ شده بود حذف گردید و به همین میزان فشارمالیاتی از روی اصناف و مالیات دهندگان استان اصفهان کاهش یافت .

نماینده مردم شاهین شهرومیمه، برخوار با بیان این احتمال که درآمد مالیاتی ۹۳ استان بیش ۳۵۰۰ میلیارد است ، گفت :بر اساس قانون هر استانی که مازاد بر سهم درآمدی در یکسال مالیات جذب نماید،  می تواند ۵۰ درصد آن را به عنوان مازاد درآمد مالیات جهت پروژه های عمرانی درهمان استان مصرف نماید و با کاهش سهم درآمدی مالیات استان این موضوع  محقق می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *