آخرین اخبار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: حرکت به سمت توانمندی‌های داخلی جوهره اصلی اقتصاد مقاومتی است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: حرکت به سمت توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی جوهره اصلی سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است. حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان پیرامون اقتصاد مقاومتی و مهم‌ترین الزامات و نکات لازم برای اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: سمت نگاه مسئولان داخلی به خارج از کشور […]

اشتراک گذاری
05 اسفند 1392
کد مطلب : 12647

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: حرکت به سمت توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی جوهره اصلی سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان پیرامون اقتصاد مقاومتی و مهم‌ترین الزامات و نکات لازم برای اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: سمت نگاه مسئولان داخلی به خارج از کشور یک اشتباه استراتژیک است.

وی بیان کرد: به جای آنکه سمت و سوی نگاه مسئولان ما به خارج باشد و کلید حل مشکلات داخلی را در خارج از کشور جستجو کنند، باید همه توجه و نگاه خود را به سمت تولیدکنندگان داخلی معطوف کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حرکت تفکری دولت‌مردان به این سمت که تنها راه بهبود اقتصاد کشور توجه به تولیدات و تولیدکنندگان داخلی است و گام نهادن در راستای برنامه‌ریزی برای حمایت از تولیدات و اقتصاد مردمی و تقویت بخش تعاونی‌ها لازمه اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی همچون چتری است که سایه‌اش باید بر سر همه قوانین کشور افتاده شود و لازم است برای بهبود شاخص‌های مقاومت اقتصادی و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست‌ساله، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با رویکردی فراگیر در سطح جامعه گسترش یابد.

حاجی‌دلیگانی در مورد اینکه آیا اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی است، ابراز کرد: سیاست‌های مختلف اقتصادی مانند اقتصاد سوسیالیستی و یا اقتصاد ریاضتی که در اروپا بعد از بحران اقتصادی اعلام‌شده با اقتصاد مقاومتی متفاوت است.

وی مردمی کردن اقتصاد از طریق اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ را از جمله موارد اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: فعال کردن بخش خصوصی در چارچوب اصل ۴۴ به افزایش مقاومت اقتصاد کمک می‌کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه /برخوار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نخستین ضرورت بحث اقتصاد مقاومتی این است که سیاست‌های دولت بر اساس رونق تولید و وضعیت اقتصادی استان‌ها باشد و با تاکتیک‌های لازم وضعیت کشور را از حالت نیمه رکود خارج سازند.

وی در پایان با اشاره به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان یک چشم‌انداز حرکتی برای مسئولان گفت: حرکت به سمت توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی جوهره اصلی سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *