آخرین اخبار

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی کاهش فشارها را به دنبال دارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی قدرت کشور را در برابر طرف غربی مذاکره کننده افزایش می دهد در حالی که با کاهش رشد اقتصادی مذاکره کننده غربی فشار بیشتری بر ما متحمل و امتیازات بیشتری مطالبه خواهد کرد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از […]

اشتراک گذاری
05 اسفند 1392
کد مطلب : 12642

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی قدرت کشور را در برابر طرف غربی مذاکره کننده افزایش می دهد در حالی که با کاهش رشد اقتصادی مذاکره کننده غربی فشار بیشتری بر ما متحمل و امتیازات بیشتری مطالبه خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از اصفهان بیدار، حسینعلی حاجی دلیگانی بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار اصفهان بیدار پیرامون اصول ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی و زمان اجرای آن اظهار داشت: این سیاست ها به صورت کلی به کمیسیون ها ابلاغ شده اما هنوز کار جدی برای اجرایی کردن آن ها صورت نگرفته است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی در نظر دارد از هفته آتی اجرای این سیاست ها را در دستور کار قرار دهد و با تشخیص اعضای بخش های ۱۵ گانه کمیسیون های تخصصی موجود برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی قانون وضع شود.

نماینده مردم   شاهین شهر  ،  میمه  و برخوار در مج لس شورا ی اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر تاثیر این سیاست بر روند مذاکرات تشریح کرد: ابلاغ این سیاست توسط رهبر معظم انقلاب تدبیر بسیار شایسته و بجایی است که اتخاذ شده چرا که جوهره این موضوع نگاه به توانمندی های درونی کشور است در حالی که نگاه مذاکرات بیشتر به سمت خارج از کشور می باشد.

وی اذعان داشت: اگر اقتصاد مقاومتی در جامعه تحقق پیدا کند در پهنه مذاکرات نیز می توانیم با قدرت بیشتری وارد میدان شویم چرا که طرف مقابل مذاکره کننده متوجه خواهد شد که جمهوری اسلامی ایران نیازمند این مذاکرات نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: در صورتی که ما ضعیف بمانیم و رشد اقتصادی نداشته باشیم طرف غربی مذاکره کننده فشار بیشتری بر ما متحمل خواهد کرد و امتیازات بیشتری مطالبه خواهد نمود در صورتی که با رونق اقتصادی و کاهش وابستگی صادراتی می توانیم در پهنه مذاکرات قدرت بیشتری به دنیا نشان دهیم.

وی در نهایت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر وضعیت فعلی فراکسیون رهروان ولایت بیان داشت: این فراکسیون انگیزه استمرار خود را از دست داده و تعدادی از اعضای آن نیز منشعب شده اند و پیش بینی می شود جبهه بندی سال جدید مجلس به نفع اصولگرایان رقم بخورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *