آخرین اخبار

تذکر شفاهی ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ + صوت

بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول بنده به وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی است در خصوص دستمزد کارگران که با هزینه های یک خانوار همخوانی پیدا کند. دومین تذکر خدمت رئیس جمهور محترم هست که؛ جناب آقای رئیس جمهور جنابعالی مسئولیت اجرای قانون اساسی را در نظام جمهوری اسلامی دارید و یکی از […]

اشتراک گذاری
30 بهمن 1392
کد مطلب : 12609

بسم الله الرحمن الرحیم

تذکر اول بنده به وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی است در خصوص دستمزد کارگران که با هزینه های یک خانوار همخوانی پیدا کند.

دومین تذکر خدمت رئیس جمهور محترم هست که؛ جناب آقای رئیس جمهور جنابعالی مسئولیت اجرای قانون اساسی را در نظام جمهوری اسلامی دارید و یکی از اصول این قانون اساسی اصل سوم هست، بند نهم که رفع تبعیض ناروا هست و اجرای عدالت، وضعیتی که الان در خصوص پرداخت حقوق به افراد در دستگاه های دولتی داریم واقعاً یک وضعیت نا هنجار و نا عادلانه ای است. بعضی از افراد به عنوان اینکه و به بهانه اینکه اینها از طریق پیمانکار یا شرکتی هستند خدمات به دولت می دهند، ماهی ۵۰۰ هزار تومان حقوق بگیرند و افرادی همان کار را انجام دهند و سه برابر حقوق بگیرند واقعاً عادلانه نیست و از طرفی اینکه تفاوت حقوق بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان یعنی حدود ۲۰ برابر باشد در دستگاه دولتی این هم درست نیست. من خواهشم از آقای رئیس جمهور این است که یک لایحه ای را برای کمتر شدن این شکاف طبقاتی به مجلس ارائه بدهند.

نکته بعدی باز خدمت آقای رئیس محترم جمهور هست و آن اینکه یک مطلبی را کتباً ۲۰/۱۱/۹۲ طی نامه شماره ۲۲۲۸۲ به خدمت ایشان و به خدمت رئیس محترم مجلس دادم رونوشت به همکاران گرامیمان هم در مجلس دادم و در آن پیشبینی کردم و پیشنهاد دادم و تذکر دادم که با توجه به وضعیتی که در خصوص دریافت حق بیمه کارگران ساختمانی مصوب شده و در لایحه دولت متأسفانه نبود باعث شده که ما از ابتدای سال با چند مشکل مواجه باشیم یعنی از ۱/۱/۱۳۹۳ اولاً مردمی که برای یک واحد مسکونی می خواهند پروانه بگیرند بایستی بین ۵ میلیون تا ۲۵ میلیون تومان یک جوان پول اضافه تر پرداخت کند، از طرفی رکود در ساختمان سازی به وجود می آید، خلاف سازی افزایش پیدا می کند، باعث افزایش قیمت مسکن می شود. خواهشم این است که در این رابطه تدبیری بیندیشند که مردم با این مشکل در ابتدای سال مواجه نشوند.

لطفا جهت دانلود صوت کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *