آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در تذکر شفاهی: وضعیت پرداخت حقوق در دستگاههای دولتی ناعادلانه است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: باید عنوان کنم وضعیت فعلی پرداخت حقوق افراد در دستگاههای دولتی ناعادلانه است. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: هم اکنون کارگران از دریافت دستمزد واقعی محروم هستند و […]

اشتراک گذاری
30 بهمن 1392
کد مطلب : 12594

61676_orig

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: باید عنوان کنم وضعیت فعلی پرداخت حقوق افراد در دستگاههای دولتی ناعادلانه است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: هم اکنون کارگران از دریافت دستمزد واقعی محروم هستند و درآمدهای خانواده این قشر با هزینه های آنها همخوانی ندارد.

نماینده مردم  شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس جمهور افزود: مسئولیت اجرای قانون اساسی در نظام جمهوری اسلامی برعهده رئیس جمهور است و یکی از اصول این قانون اصل سوم بند نهم است که مربوط به رفع تبعیض ناروا می‌باشد، لذا باید عنوان کنم وضعیت فعلی پرداخت حقوق افراد در دستگاههای دولتی نابهنجار و ناعادلانه است.

وی تصریح کرد: برخی افراد به بهانه اینکه از طریق پیمانکار یا شرکتی هستند ماهی ۵۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرند و افراد هم همان کار را انجام می‌دهند و ۳ برابر حقوق دریافت می‌کنند که این واقعا عادلانه نیست.

حاجی دلیگانی ادامه داد: تفاوت حقوق ۵۰۰ هزار تومانی و ۱۰ میلیون تومانی قابل قبول نیست لذا از رئیس جمهور انتظار داریم لایحه‌ای را برای کم تر شدن شکاف طبقاتی به مجلس ارائه دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس عنوان کرد: مطالبی را بنده کتبا در تاریخ ۲۰بهمن ماه به رئیس مجلس و رئیس جمهور ارائه کردم و در آن در مورد حق بیمه کارگران ساختمانهای تذکر دادم که باید مورد رسیدگی قرار گیرد./

ضمنا این خبر در رسانه های زیر بازتاب داشته:

۱- آنلاین ۱۱۰ -۲- تابناک -۳- گذار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *