آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در اخطار قانون اساسی؛ تشکیل جلسه امروز کمیسیون تلفیق خلاف قانون بود

عضو کمیسیون برنامه ،بودجه و محاسبات مجلس گفت: تشکیل جلسه کمیسیون تلفیق مجلس در صبح امروز وجاهت قانونی نداشته است. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی ،گفت: به چه مجوز قانونی نمی‌گذارید که اخطار و تذکر به موقع و […]

اشتراک گذاری
30 بهمن 1392
کد مطلب : 12582
عضو کمیسیون برنامه ،بودجه و محاسبات مجلس گفت: تشکیل جلسه کمیسیون تلفیق مجلس در صبح امروز وجاهت قانونی نداشته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی ،گفت: به چه مجوز قانونی نمی‌گذارید که اخطار و تذکر به موقع و سروقت مطرح شود ما این حق جلوگیری از بیان تذکر و اخطار را به هیات رئیسه نداده‌ایم.

نماینده مردم  شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصل ۵۲ قانون اساسی افزود: براساس اصل ۵۲ قانون اساسی هرگونه تغییر در ارقام بودجه تابع مراتب مقرر در قانون خواهد بود که این اصل قانون اساسی است.

وی تصریح کرد: ماده ۴۵ آیین نامه داخلی مجلس بر این امر اذعان دارد که کمیسیون تلفیق مجلس در زمان بررسی بودجه تشکیل می‌شود و تا تصویب نهایی قانون بودجه به کار خود ادامه خواهد داد.

حاجی دلیگانی گفت: ما شاهد بودیم که در روز دوشنبه آخرین اصلاحات بر روی قانون بودجه اعاده شده از سوی شورای نگهبان انجام شد و تا این لحظه نیز اطلاعی نداریم که شورای نگهبان با نظرات مجلس مخالفتی کرده باشد لذا تشکیل جلسه کمیسیون تلفیق مجلس در صبح امروز وجاهت قانونی نداشته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: امروز صبح به چه دلیلی اعضای سابق تلفیق به کمیسیون دعوت شدند و در این جلسه جداول و برخی امور مورد دستکاری قرار گرفته‌ است.

وی افزود: در روز یکشنبه ۲۰/۱۱/۹۲ جلسه‌ای در ساعت ۱۵و ۵۰ دقیقه به ریاست دکتر لاریجانی برگزار شد ودر آن رئیس مجلس سه بار اعلام کرد که جداول و ماده واحده بودجه به رای گذاشته می‌شود پس به چه دلیل امروز کمیسیون تلفیق خلاف قانون عمل کرده و تشکیل جلسه داده است.

در ادامه ابوترابی فرد که رئیس جلسه امروز را برعهده داشت در پاسخ به اخطار و تذکر حاجی دلیگانی گفت: در مورد نکته اول در مورد اخطار شما باید بگویم که ماده ۱۹۶ آیین نامه داخلی مجلس اذعان دارد که رسیدگی به طرح‌ها و لوایح مقدم بر دیگر اظهارات در مجلس است لذا اگر تذکر شما در خصوص بحث بود حتما بحث قبلی متوقف می‌شد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه اخطار شما در موضوع بحث نبود به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا تذکر و اخطار شما بعد از رسیدگی به لوایح بررسی شود.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در مجلس ادامه داد: بعد از ایرادات شورای نگهبان به قانون بودجه تغییراتی در ارقام هدفمندی یارانه‌ها انجام شد و کمیسیون تلفیق  مجلس به همین دلیل صبح امروز تشکیل جلسه داده است. /

در این هنگام کوچک‌زاده از حاجی دلیگانی دفاع می‌کرد و می‌گفت باید به او جازه دهید اخطارش را بگوید.

 

اعتراضات حاجی دلیگانی در زمان طرح پیشنهاد مطهری در مورد لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم بود که مطهری هم در دفاع از حاجی دلیگانی به او گفت که قول دادید که اول آقای حاجی دلیگانی اخطارش را بدهد بعد من پیشنهادم را مطرح می‌کنم. این اتفاق رخ نداد به همین دلیل حاجی دلیگانی مجددا اعتراض کرد که با دخالت شاهین محمدصادقی و شریف حسینی از اعضای هیأت رئیسه مقداری فضای مجلس آرام شد.

ضمنا این خبر در رسانه های زیر منتشر شده:

۱- بازتاب آنلاین۲- افکار نیوز۳- حرف نو۴- قدس آنلاین۵- الف۶- نامه نیوز۷- شهدای ایران۸- دنیای اقتصاد۹- صراط نیوز۱۰- ایسنا ۱۱-مهر-۱۲- فارس ۱۳-شفاف -۱۴ تیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *