آخرین اخبار

آقای حاجی : مجلس باید چارچوب عمل کند و سیاست گذار باشد و نه قیمت گذار

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی در چارچوب قانون هدفمند کردن یارانه ها در موافقت و مخالفت با قیمت گذاری این خوراک صحبت کردند. به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر ، در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی بندهای اعاده شده از سوی […]

اشتراک گذاری
28 بهمن 1392
کد مطلب : 12531

 

58711_orig
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی در چارچوب قانون هدفمند کردن یارانه ها در موافقت و مخالفت با قیمت گذاری این خوراک صحبت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر ، در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی بندهای اعاده شده از سوی شورای نگهبان نمایندگان مجلس به بررسی پیشنهادات در خصوص قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی در چارچوب قانون هدفمند کردن یارانه ها پرداختند.

نمایندگان مجلس در این بند از تبصره بودجه با حذف عبارت «به شرط آن که از ۱۵ سنت در هر متر مکعب کمتر نشود» موافقت نکردند.

پیش از این نمایندگان مجلس مقرر کردند قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی در چارچوب قانون هدفمند کردن یارانه ها به گونه ای تعیین گردد که نرخ بازدهی داخلی ارزی این واحدها تا ۲۵ درصد باشد به شرط آن که از ۱۵ سنت در هر متر مکعب کمتر نشود. اما این مصوبه مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت.

حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در موافقت با حذف این عبارت از این تبصره بودجه گفت: مجلس باید چارچوب عمل کند و سیاست گذار باشد و نه قیمت گذار و باید بر اساس مقتضیات زمان قیمت گذاری را به دولت واگذار کنیم.

وی با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق با وزیر اقتصاد تصریح کرد: وزیر اقتصاد دیروز گفت که مبالغ زیادی در بورس دچار ضرر شده و این در حالی است که ما در کشورهای عربستان، قطر و روسیه قیمت خوراک پتروشیمی ها بین ۱۱ تا ۱۲ سنت قیمت گذاری می شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: مطمئناً دولت به گونه این قیمت گذاری می کند که به حقوق کشور اجحافی نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *