آخرین اخبار

در گفتگو با مهر مطرح شد؛ تلفیق پیشنهاد دولت را پذیرفت/ تصویب درآمد ۵۹ هزار میلیاردی از هدفمندی

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: با موافقت اعضای کمیسیون تلفیق درآمد هدفمندی یارانه ها در سال ۹۳ ، ۵۹ هزار میلیارد تومان به تصویب رسید که ۴۸ هزار میلیارد تومان آن از محل افزایش قیمت حامل های انرژی خواهد بود. حسینعلی حاجی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با اشاره به رفع ایراد […]

اشتراک گذاری
27 بهمن 1392
کد مطلب : 12519

IMG14262073

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: با موافقت اعضای کمیسیون تلفیق درآمد هدفمندی یارانه ها در سال ۹۳ ، ۵۹ هزار میلیارد تومان به تصویب رسید که ۴۸ هزار میلیارد تومان آن از محل افزایش قیمت حامل های انرژی خواهد بود.

حسینعلی حاجی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با اشاره به رفع ایراد شورای نگهبان به تبصره هدفمندی یارانه ها در جلسه عصر روز یکشنبه کمیسیون تلفیق گفت: با تصویب پیشنهاد حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس مقرر شد دولت سال آینده ۵۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها درآمد کسب کند.

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس ۴۸ هزار میلیارد تومان از این رقم از محل افزایش قیمت حامل های انرژی کسب خواهد شد و ۱۱ هزار میلیارد تومان از بودجه دولت به هدفمندی اختصاص خواهد یافت.

عضو کمیسیون تلفیق اظهار داشت: در صورت تصویب نهایی این مصوبه در صحن علنی مجلس قیمت حامل های انرژی نسبت به عملکرد سال ۹۱ ، ۲۰ هزار میلیارد تومان و نسبت به عملکرد سال ۹۲، ۱۸ هزار میلیارد تومان افزایش می یابد. همچنین مقرر شد پرداخت یارانه به خانواده ها با تشخیص و صلاحدید دولت صورت گیرد.

وی اظهار داشت: در اصل این پیشنهاد برای دولت بود اما از سوی آقای ابوترابی در کمیسیون تلفیق مطرح و بررسی شد. ۶۵ درصد نمایندگان حاضر در کمیسیون تلفیق به این پیشنهاد رای مثبت دادند.

به گزارش مهر، پیش از این دولت در لایحه بودجه خواستار کسب درآمد ۶۳ هزار میلیاردی از محل هدفمندی یارانه ها شده بود . کمیسیون تلفیق با این پیشنهاد موافقت کرده بود اما این پیشنهاد به دلیل مخالفت برخی نمایندگان که معتقد بودند تورم ۸۰ درصدی با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها بوجود خواهد آمد حذف شد و مقرر شد دولت تا سه ماه اول سال آینده لایحه جامعی برای اصلاح قانون هدفمندی یارانه ها ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *