آخرین اخبار

در پی اهانت به قوم شریف بختیاری و نامه آقای حاجی، رئیس صدا و سیما واکنش نشان داد

لطفا جهت مشاهده نامه روی آن کلیک کنید   در نامه عزت الله ضرغامی به علی دارابی آمده است: جناب آقای دارابی معاون محترم سیما با سلام توضیحات ارائه شده توسط جنابعالی ملاحظه شد، ‌همانگونه که گفته شده و انتظار داریم، سریال تاریخی « سرزمین کهن » مجموعه ای تاثیر گذار برای روشنگری و به […]

اشتراک گذاری
26 بهمن 1392
کد مطلب : 12496

11 copy

لطفا جهت مشاهده نامه روی آن کلیک کنید

 

در نامه عزت الله ضرغامی به علی دارابی آمده است:

جناب آقای دارابی

معاون محترم سیما

با سلام

توضیحات ارائه شده توسط جنابعالی ملاحظه شد، ‌همانگونه که گفته شده و انتظار داریم، سریال تاریخی « سرزمین کهن » مجموعه ای تاثیر گذار برای روشنگری و به تصویر کشیدن تاریخ انقلاب اسلامی است که حقانیت و اصالت انقلاب و ارزش های آن به ویژه مبارزات حق طلبانه و شجاعانه مردم و اقوام مختلف ایرانی در آن روایت می شود .

به رغم شروع مناسب این مجموعه، با حمله هواپیماهای انگلیسی و شهادت ملارضای بختیاری که به روستا مهاجرت کرده است و تولد «قهرمان فیلم» ،متاسفانه برابر دانستن نام خانوادگی بختیاری با قوم بختیاری در بعضی دیالوگ ها، ظرفیت برداشت های متفاوت از این نام خاص را به وجود آورده و موجب نگرانی و انتقاد هموطنان عزیز بختیاری ما شده است.

توجه به این نگرانی امری ضروری است. باید اطلاع رسانی تصویری در مورد حوادث قسمت های آینده سریال درباره شخصیت قهرمان سریال که یک بختیاری اصیل است در دستور کار شبکه قرار گیرد.

ضمنا در برنامه های تحلیل هفتگی این سریال، با دعوت از کارشناسان ذی ربط به ویژه در حوزه تاریخ پر افتخار قوم بختیاری ، مردم کشورمان را با فداکاری و سلحشوری های آنان بیشتر آشنا کنید .

مردم شریف بختیاری ، انقلابی و شهید داده اند و در طول تاریخ به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، هرگز دشمنان ملت به ویژه انگلیسی های تفرقه افکن نتوانسته اند کوچکترین واگرایی بین آنان و اسلام و ایران عزیز ایجاد کنند.

ایجاد کوچکترین بدبینی و بی اعتمادی این عزیزان نسبت به فرزندان پر تلاش و خدمتگزارشان در رسانه ملی قابل تحمل نیست و باید از این رنجش خاطر به خداوند بزرگ پناه برد.

سید عزت الله ضرغامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *