آخرین اخبار

چرا مراقب نیستیم؟

چرا مراقب نیستیم؟ در حالی معاون وزیر خارجه آمریکا سه شنبه ۱۵/۱۱/۱۳۹۲ در نشست کمیته روابط خارجی سنا سخن از توزیع سبد کالا در بین مردم فقیر ایران گفت که اظهارات مداخله جویانه وی در این خصوص قابل تأمل است. «وندی شرمن» پس از اظهار نظرهایی در مورد مسائل هسته ای ایران گذری هم به […]

اشتراک گذاری
19 بهمن 1392
کد مطلب : 12390

بصیرت

چرا مراقب نیستیم؟

در حالی معاون وزیر خارجه آمریکا سه شنبه ۱۵/۱۱/۱۳۹۲ در نشست کمیته روابط خارجی سنا سخن از توزیع سبد کالا در بین مردم فقیر ایران گفت که اظهارات مداخله جویانه وی در این خصوص قابل تأمل است.

«وندی شرمن» پس از اظهار نظرهایی در مورد مسائل هسته ای ایران گذری هم به بحث توزیع سبد کالایی در ایران زد و گفت: «شما در اخبار دیدید که ایران اخیراً به طور قابل مشاهده ای غذا به مردم فقیر در جامعه داد که به نوعی نشان دهنده این است که کاهش هدفمند و محدود تحریم ها تأثیر مستقیم بر مردم این کشور داشته است، همانطور که روحانی قول داد بود که این پول صرف اهداف دیگر نشود.»

از بررسی صحت ادعای آمریکائی ها مبنی بر قول رئیس محترم جمهور که بگذریم آنچه الزام آور است توجه نمودن به دامی است که غربی ها هر از چندگاهی پهن می کنند و نباید با بی تدبیری در آن گرفتار شویم.

از تمام ضعف ها و اشتباهات موضوع توزیع «سبد کالا» که بگذریم عدم هشیاری و موقع

یت سنجی دستگاه  اجرایی غیر قابل قبول است و در این میان نقش نظارتی مجلس شورای اسلامی می تواند مؤثر باشد. اگر چه برشمردن نواقص این طرح توسط اکثر قریب به اتفاق نمایندگان مردم در مجلس (و البته از سوی همراهان دولت) در جلسات اخیر تذکر داده شد امّا نگاهی به مصاحبه آقای حاجی با خبرگزاری موج روز دوشنبه ۱۴/۱۱/۱۳۹۲ (یک روز قبل از سخنرانی معاون وزیر خارجه آمریکا) شمه ای از نگاه تیز بین ایشان به مسائل را به نمایش
می گذارد.

خبر خبرگزاری موج:

۱۴ بهمن ۱۳۹۲ (۱۴:۲۶ب.ظ)

نماینده مردم شاهین شهرومیمه، برخوار: طرح توزیع سبد کالا موجب ایجاد یک شکاف اجتماعی شده است

حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: با این تصمیم نابجایی که گرفته شد هم برای کشور یک چالش بوجود آمده و هم باعث ایجاد یک شکاف اجتماعی در بین مردم شده است.
حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری موج در شهرستانهای شاهین شهر و میمه، برخوار با انتقاد از نحوه اجرای طرح توزیع سبد کالا در بین اقشار جامعه گفت: توزیع سبد کالا توسط دولت را در این زمان که وزیر امور خارجه آمریکا و سخنگوی کاخ سفید موضوع غذا در برابر نفت را بیان می کنند و می گویند پول های نفت ایران را فقط برای بحث غذای مردم آزاد می کنیم کاری مشکوک می دانم.
وی گفت: همزمانی سخنان آمریکایی ها با طرح و روش اشتباهی که انجام گرفته سبب شده صف های طو لانی تشکیل شود و این خود جای تامل دارد.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای این طرح در این مقطع زمانی به نوعی پیامدهی به خارج کشور است که مردم ایران گرسنه و محتاج هستند، در حالی که چنین چیزی نیست و این به نوعی استقلال و عزت ما را خدشه دار می کند.
حاجی دلیگانی گفت: این صف های طولانی نشان داده شده توسط رسانه های خارجی چهره واقعی کشور ما نبود و با یک کارساختگی که صورت گرفت اتفاق افتاد و انصافا جای نگرانی دارد.
نماینده مردم شاهین شهر و میمه، برخوار گفت: من از ریس جمهور انتظار دارم در خصوص کسانی که به ایشان در خصوص این طرح مشاوره دادند یک تامل و بررسی داشته باشند که حتما اشتباه مشورت داده اند.
وی گفت: با این تصمیم نابجایی که گرفته شد هم برای کشور یک چالش بوجود آمد و هم باعث ایجاد یک شکاف اجتماعی در بین مردم شده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرا یک استاد دانشگاه سبد کالا گرفته ولی کارگری که در همان دانشگاه جارو می کشد سبد کالا دریافت نکرده؛ یا به فردی که در منطقه ما دارای چند کارخانه تولید آجر است سبد کالا تعلق گرفته ولی به کارگری که در همان کارخانه زحمت می کشد سبد کالا تعلق نگرفته است.
وی گفت: این طرح یک کار ناروای است که دارد اتفاق می افتد و به ضرر دولت است و من توصیه و خواهشم از رییس جمهور این است که هر چه سریع تر در این موضوع دستور دهند و بیش این نیت خیری که داشته اند را زیر سوال نبرند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: دیروز به ریس جمهور در خصوص این طرح تذکر دادم و طرح تحقیق و تفحص از وزارت صنعت معدن و تجارت را امضا کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *