آخرین اخبار

جزئیات نشست مشترک دولت و مجلس در گفت‌وگوی حاجی با تسنیم

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه/برخوار در تشریح جزئیات نشست مشترک دولت و مجلس گفت: رئیس‌ مجلس در این جلسه خواستار حضور رئیس کمیسیون امنیت در جلسات تصمیم‌گیری برای مسائل هسته‌ای شد. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار و عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در […]

اشتراک گذاری
09 بهمن 1392
کد مطلب : 12269
خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه/برخوار در تشریح جزئیات نشست مشترک دولت و مجلس گفت: رئیس‌ مجلس در این جلسه خواستار حضور رئیس کمیسیون امنیت در جلسات تصمیم‌گیری برای مسائل هسته‌ای شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهرومیمه/برخوار و عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در خصوص جلسه امشب مشترک دولت و مجلس اظهار داشت: در این جلسه تعدادی از روسای کمیسیون‌های تخصصی مانند انرژی، بهداشت و درمان، امنیت ملی و سیاست خارجی، فرهنگی، اقتصادی، برنامه و بودجه و عمران و نایب رئیس کمیسیون کشاورزی و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به سخنرانی پرداختند.

وی این جلسه را جلسه‌ای خوب و صمیمی عنوان کرد و گفت: در صحبت‌ها نوعی روح همفکری و همیاری بین افراد وجود داشت و البته از طرف دولت نیز وزرای تعاون، ارشاد و دفاع غایب بودند.

نماینده شاهین‌شهرومیمه/برخوار در خصوص مهمترین سخنان روسای کمیسیون‌ها اظهار داشت:  حجت‌الاسلام احمد سالک رئیس کمیسیون فرهنگی انتقادات تندی را نسبت به رویکرد فرهنگی دولت داشت و گفت که فرهنگ مظلوم واقع شده است.

حاجی دلیگانی ادامه داد: آقای بروجردی نیز صحبت‌هایی در مورد سیاست خارجی و مذاکرات هسته‌ای داشت.

وی درباره اظهارات محمدجواد ظریف در نشست مشترک دولت و مجلس نیز گفت: آقای ظریف در خصوص مذاکرات و مسائل هسته‌ای صحبت‌هایی کرد و گفت که به دنبال عزت مردم ایران در عرصه بین‌المللی هستیم.

نماینده شاهین‌شهرومیمه/برخوار در خصوص اظهارات رئیس جمهور در این جلسه گفت: حجت‌الاسلام روحانی سخنانی در مورد مشکلات آب، محیط زیست، میادین مشترک نفتی، مسائل و مشکلات مربوط به بهداشت و درمان، رکود اقتصادی و ضرورت خروج از آن و هدفمندی یارانه‌ها و پیرامون سبد کالا صحبت‌هایی داشت. البته در این زمان یکی از نمایندگان خطاب به رئیس‌جمهور گفت به شرط اینکه در سبد کالا از کالای ایرانی و برنج ایرانی استفاده کنید.

حاجی دلیگانی ادامه داد: رئیس جمهور درباره هدفمندی یارانه‌ها نیز گفت که دولت مصمم به اجرای قانون است تا کارآمدی نظام را ثابت کند و از مجلس می خواهیم حمایت و نظارت کند که این سخنان رئیس جمهور نیز مورد استقبال نمایندگان قرار گرفت.

تاکید رییس‌جمهور بر تبعیت دولت و مجلس از منویات رهبری

وی تصریح کرد: رئیس‌جمهور همچنین گفت «همه باید حول محور قانون اساسی حرکت کنند و مجلس و دولت در یک کشتی نشسته‌اند و همه ما بایستی تابع مقام معظم رهبری باشیم.»

نماینده شاهین‌شهرومیمه/برخوار درخصوص مهمترین اظهارات رئیس‌مجلس نیز گفت: آقای لاریجانی گفت که «همه دردهای جامعه را شناختیم و مهم این است که اراده کنیم تا با استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور این مشکلات را حل کنیم که شدنی است».

حاجی دلیگانی افزود: رئیس‌مجلس همچنین به ریشه مشکلات فعلی اشاره کرد و ریشه این مشکلات را عدم اجرای قانون، سوء تدبیرها و عدم استقبال از خردجمعی و تنها بخشی از آن را مربوط به تحریم ها دانست. لاریجانی معتقد بود که ادعای آمریکایی‌ها در مورد اثربخشی تحریم‌ها بر ملت ایران درست نیست و کشور ظرفیت‌های زیادی دارد که می‌توان با تکیه بر آنها بر مشکلات فائق آمد.

استقبال لاریجانی از تاکید روحانی بر اجرای قانون

به گفته وی، رئیس‌مجلس از سخنان روحانی مبنی بر مصمم بودن دولت به اجرای قانون و استقبال از نظارت مجلس، استقبال کرد و گفت که «نگرانی و تذکرات نمایندگان از سر دلسوزی آنهاست.»

نماینده شاهین‌شهرومیمه/برخوار ادامه داد: رئیس‌مجلس در بخشی از سخنان خود از «ضرورت حضور رئیس‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی در جلسات تصمیم‌گیری در مسائل هسته‌ای» گفت و از دولت خواست تا اطلاعات به موقع در اختیار نمایندگان قرار دهد.

وی افزود: رئیس‌مجلس وجود اختلاف سلیقه در مجلس را حسن دانست که باید از آن استفاده کرد و درباره برخی اظهارات مبنی بر اینکه وزرا نگران سوالات نمایندگان از خود هستند گفت «سوال حق نمایندگان است و علت سوالات زیاد نمایندگان نیز ناشی از عدم ارتباطات به موقع با آنان است» و از دولت خواست تا وزرا و معاونین پارلمانی آنان دسترسی راحت‌تری برای نمایندگان فراهم کنند چرا که نمایندگان مجلس رابط مردم با حاکمیت هستند؛ رئیس‌جمهور و وزرا بدانند اگر نمایندگان مساله ای را مطرح می‌کنند از سر دلسوزی و دغدغه آنهاست.

گلایه لاریجانی از برخی اظهارات که باعث “کدورت بین دولت و مجلس می‌شود”

حاجی‌دلیگانی اظهار داشت: آقای لاریجانی در ادامه از کسانی که با حرفهای خود باعث کدورت بین دولت و مجلس می‌شوند، گفت و تاکید کرد«از این افراد گلایه داریم و می دانیم که رئیس جمهور نیز از این اظهارات راضی نیست، لذا می‌خواهیم تدبیری شود که این موارد اتفاق نیفتد.»

وی در پایان با بیان اینکه این جلسه در فضای صمیمی و دوستانه برگزار شد، یادآور شد:  نشست مشترک بعدی دولت و مجلس در فصل بهار و به میزبانی دولت برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *