آخرین اخبار

حجت الاسلام انصاری معاون محترم امور مجلس رئیس جمهور:سؤال آقای حاجی مایه خیر و برکت بود و ما را با معضلات و مشکلات مسکن مهر آشنا کرد

پیرو تذکرات متوالی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در خصوص مسکن مهر و عدم حصول نتیجه، سؤال جناب آقای حاجی در دی ماه توسط هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. متعاقب این اعلام وصول، تلاش های زیادی جهت باز پس گیری سؤال توسط […]

اشتراک گذاری
09 بهمن 1392
کد مطلب : 12255

پیرو تذکرات متوالی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در خصوص مسکن مهر و عدم حصول نتیجه، سؤال جناب آقای حاجی در دی ماه توسط هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

متعاقب این اعلام وصول، تلاش های زیادی جهت باز پس گیری سؤال توسط دستگاه اجرایی صورت گرفت و نهایتاً نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با تشکیل جلسه و رایزنی در مورد موضوع موافقت نمود و بدین ترتیب با ارائه لیستی خواستار حضور معاون محترم امور مجلس رئیس جمهور، وزیر محترم راه و شهر سازی، وزیر محترم آموزش و پرورش، وزیر محترم نیرو و رئیس کل بانک مرکزی در جلسه گردید و این جلسه با حضور کلیه دعوت شدگان مورخ ۱۳۹۲/۱۱/۲بر گزار شد.

آقای حاجی در این جلسه ضمن ابراز نارضایتی از وضعیت خدمات زیر بنایی و روبنایی مسکن مهر اعم از: فضاهای آموزشی ،ورزشی، خدماتی، امنیتی و فرهنگی گفت: عدم رفع مشکلات موجود وبی توجه  به خواسته های قانونی و به حق مردم که از اقشار ضعیف و محروم جامعه هستند باعث نارضایتی گردیده و تبعات ناشی از آن به نظام بر می گردد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به پرداخت نشدن وام های مسکن خود مالکی اشاره نمود و گفت: برای کسانی که جهت دریافت این وام ها تکمیل پرونده کرده اند و هزینه هایی را نیز متقبل شدند و وام به آنها پرداخت نشده چه راه حلی اندیشیده اید؟ چرا تا کنون مشکلات آنها مرتفع نشده است؟

ایشان ناتوانی متقاضیان در پرداخت مبلغ افزایش یافته واحد های مسکن مهر و عدم افزایش وام این پروژه ها را متذکر شد و افزود: طبق اعلام جدید بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی وام زوج های جوان برای مسکن تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای هر دو نفر افزایش یافته که هیچ مشکلی را حل نمی کند و باعث رواج دلالی می شود و این در حالیست که افزایش وام مسکن مهر به ۳۰ میلیون تومان که باعث تولید و تحویل این واحدها می شود را تورم زا می دانید.

عضو کمیسون تلفیق بودجه ۹۳ کل کشور ضمن اعلام مخالفت خود با طرح آزاد سازی خرید و فروش منازل مسکن مهر اظهار داشت: نظر بنده این است که موضوع آزاد سازی بعد از تحویل قطعی واحد ها به افراد و ساکن شدن متقاضیان در خانه های خود عملی شود تا موجب ایجاد بحران و از بین رفتن حقوق مردم محروم و ایجاد سوء استفاده خریداران نشود.

آقای حاجی در ادامه به عدم پرداخت وام مقاوم سازی روستاییان اشاره نمود و افزود: پرداخت نشدن این وام ها باعث رکود در ساخت و ساز در روستا ها شده و این امر موجب مهاجرت بیشتر روستاییان و عدم توسعه متوازن روستاها شده است و این در صورتی است که وام روستایی باید افزایش یابد.

ایشان آمادگی خود را در ارائه لیست پروژه های متوقف شده در سطح استان اصفهان و حتی کل کشور اعلام نمود و خاطر نشان ساخت: آمادگی دارم به همراه مسئولین امر از آن پروژه ها بازدید نموده و نمونه گیری کنیم.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم ادامه داد: شاید دولت طرح های دیگری برای تأمین مسکن اقشار ضعیف داشته باشد که البته مربوط به خود دولت است اما باید تعهدات قبلی را عملی و اجرایی نماید و از گفتن مطالبی که موجب تشویش اذهان عمومی شود خودداری نماید.

حجت الاسلام انصاری معاون محترم امور مجلس رئیس جمهور نیز در سخنانی گفت: بنده از آقای حاجی تقدیر و تشکر می کنم که با پیگیری های خود باعث تشکیل این جلسه مهم شدند و ما در این جلسه در جریان کاستی ها و بعضی نارسایی ها در بخش مسکن مهر و عدم رسیدگی به مشکلات مردم قرار گرفتیم.

ایشان تصریح کرد: سؤال آقای حاجی مایه خیر و برکت بود و ما را با معضلات و مشکلات مسکن مهر آشنا کرد و بنده پیگیر برگزاری جلساتی به ریاست معاون اول محترم رئیس جمهور در رفع این مشکلات خواهم بود.

در ادامه هر کدام از وزرای محترم حاضر در جلسه و همچنین رئیس کل محترم بانک مرکزی به تشریح اقدامات خود در خصوص مسکن مهر پرداختند.

و در پایان آقای حاجی ضمن تشکر از تشکیل این جلسه گفت: طرح سؤال خود را به مدت یک ماه متوقف خواهم کرد تا انشاءاله شاهد پیشرفت در رفع مشکلات مردم در مسکن مهر با شیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *