آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال ۹۳ کل کشور: کاهش۷درصدی هزینه های جاری؛ نقطه قوت لایحه بودجه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در لایحه بودجه سال ۹۳ کل کشور یارانه بگیران ثروتمند و خارج نشین از لیست خارج می شوند. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۹ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال ۹۳ کل کشور، […]

اشتراک گذاری
09 بهمن 1392
کد مطلب : 12249
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در لایحه بودجه سال ۹۳ کل کشور یارانه بگیران ثروتمند و خارج نشین از لیست خارج می شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۹ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال ۹۳ کل کشور، گفت: در جریان بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجموعاً ۵۸ بند الحاق یا حذف شد که کار بسیار مثبتی برای انضباط بخشی به لایحه بودجه است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون تلفیق سعی کرد لایحه بودجه سال ۹۳ کل کشور را شفاف کند، تصریح کرد: الحاق تبصره ۲۲ به لایحه بودجه در راستای تحقق حماسه اقتصادی است که پیش بینی می شود ۱۰۰ میلیارد دلار در بخش نفت، گاز، آب و برق سرمایه گذاری صورت گیرد.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال آینده کل کشور برای توجه به بخش سلامت ۲۴ درصد بودجه این بخش افزایش یافت و ۲۴ میلیون نفری که تحت پوشش بیمه سلامت نبودند مقرر شد که در این بودجه تحت پوشش قرار بگیرند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: ۲۲ درصد بودجه آموزش و پرورش و توجه به مسائل فرهنگی در لایحه بودجه رشد داشت و همچنین ۳۰۰ میلیارد به اوقاف و ۳۰۰ میلیارد به صداوسیما اختصاص یافته است.

حاجی دلیگانی ادامه داد: در اجرای ماده ۲۱۹ برنامه پنجم توسعه دولت اولین گام را در جهت عملیاتی کردن بودجه ریزی برداشته و ۲۷ دستگاه اجرایی بودجه شان علمیاتی شده است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بحث بودجه دفاعی کشور علاوه بر رقم پیشنهادی دولت ۷۵۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با تهدیدات خارجی به بودجه این بخش اضافه شده است و ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای بخشی از قانون جامع ایثارگران در نظر گرفته شد.

عضو کمیسیون تلفیق گفت: با کاهش هزینه های جاری حدود ۷ درصد در لایحه بودجه صرفه جویی شده است.

حاجی دلیگانی ادامه داد: با انضباط مالی که در لایحه بودجه ایجاد شد حدود ۲۲ درصد ردیف های متفرقه در بودجه کاهش پیدا کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: در جهت توسعه و عدالت گستری و ایجاد توازن بین شهرستان ها و اجرای ماده ۱۸۰ برنامه پنجم توسعه ۴ هزار میلیارد تومان از سرجمع بودجه برداشته شده و به این امر اختصاص یافته است و ۲۰۰ هزار میلیارد برای بیمه بیکاری در نظر گرفته شده است.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: در جهت اخذ وام مقرر شد که بانک ها اسناد عادی را بپذیرند و ۴۶ میلیارد تومان برای شهرک های کشاورزی در نظر گرفته شده است.

 وی گفت: برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان با وجود اینکه دولت پیشنهاد ۸ هزار میلیاردی داشت کمیسیون تلفیق سقف آن را تا ۱۱ هزار میلیارد افزایش داد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در لایحه بودجه سال ۹۳ یارانه بگیران ثروتمند و خارج نشین از لیست دریافت کنندگان حذف می شوند./ز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *