آخرین اخبار

عضو کمیسیون تلفیق در گفت‌وگو با فارس: طرح اعضای کمیسیون تلفیق برای تحقق حماسه اقتصادی در بودجه ۹۳

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار گفت: جمعی از اعضای کمیسیون تلفیق طرحی را برای بودجه ۹۳ پیشنهاد کردند که این طرح تدابیر لازم را برای تحقق حماسه اقتصادی و فرمان ۸ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در خصوص فعالیت‌های اقتصادی در نظر گرفته است. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ […]

اشتراک گذاری
06 بهمن 1392
کد مطلب : 12194

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار گفت: جمعی از اعضای کمیسیون تلفیق طرحی را برای بودجه ۹۳ پیشنهاد کردند که این طرح تدابیر لازم را برای تحقق حماسه اقتصادی و فرمان ۸ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در خصوص فعالیت‌های اقتصادی در نظر گرفته است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ گفت: جمعی از اعضای کمیسیون تلفیق طرحی را تحت عنوان تبصره ۲۲ لایحه بودجه سا ل۹۳ ارائه کرده‌اند که این طرح مبتنی بر ۲۶ بند ارائه و در راستای ایجاد حمایه اقتصادی مد نظر رهبر معظم انقلاب تنظیم شده است.

وی ادامه داد: این طرح تدابیر ویژه‌ای را برای تحقق فرمان ۸ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در خصوص فعالیت‌های اقتصادی در نظر گرفته و در جهت کمک به رونق اقتصادی کشور از خروج از رکود تنظیم شده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۳ اظهار داشت: حمایت از سرمایه‌گذاری، تولید و صادرات و نیز ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری و فقر، کاهش تورم وابستگی اقتصادی به خارج از دیگر اهدافی است که این طرح به دنبال تحقق آن است. همچنین مبارزه با قاچاق، فصاد و تحریم و استفاده بهینه از منابع و جلوگیری از اتلاف سرمایه‌های کشور و پیشگیری از اصراف از دیگر مواردی است که در این طرح به آن پرداخته شده است.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: این طرح در راستای کاهش هزینه‌ها و کمک به بهبود فضای کسب و کار و اصلاح نظام اداری و ایجاد امنیت اقتصادی و همچنین ثبات و شفافیت و رقابت سالم در فعالیت‌های اقتصادی تنظیم شده تا در سال ۹۳ اجرایی شود.

وی افزود: میزان گردش مالی به سرمایه‌گذاری این طرح یکصدمیلیارد دلار است که در بخش‌های نفت، گاز و برق، آب و فاضلاب، سرمایه‌گذاری‌ها انجام می‌شود و در این تبصره بانک‌ها موظف شده‌اند تا همکاری‌های لازم را داشته باشند.

عضو کمیسیون تلفیق اضافه کرد: بر اساس طرح پیشنهادی به ریاست استاندار در هر استان ستادی تشکیل می‌شود که دادستان استان، نمایندگان وزارت اطلاعات، سازمان بازرسی، وزارت صنعت، وزارت جهاد و کشاورزی، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، سازمان محیط زیست، سه نفر از مدیران بانک‌ها و سه نفر از نخبگان اقتصادی در این ستاد عضویت دارند و این ستاد تحت عنوان ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری در استان تشکیل می‌شود و این موضوع را در سطح هر استان مورد پیگیری قرار می‌دهد.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: همچنین در این طرح پیش‌بینی شده است که مصوباتی که دارای آثار اقتصادی، مالی و تجاری است در ستاد تدابیر ویژه و مقابله با تحریم هستند هر پانزده‌روز یک بار در ستاد تسهیل مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *